اخبار دفتر مرکزی اخبار دفتر مرکزی

جلسه فصلی مدیران مدارس شهر تهران برگزار گردید

جلسه فصلی مدیران مدارس جامعه تعلیمات اسلامی شهر تهران برگزار گردید.این جلسه که در دبستان جعفری اسلامی برگزار گردید در ابتدا دانش آموزان دبستان جعفری اسلامی برنامه های فرهنگی خود را اجرا نمودند و در ادامه آقای دکتر حیدری مدیر عامل جامعه تعلیمات اسلامی ضمن عرض خیر مقدم و قدردانی از مدیران ،برگزاری این جلسات را بهره مندی از تجربیات یکدیگر دانستند. در ادامه این جلسه نشست های تخصصی مدیران در سه گروه تحصیلی ابتدایی ، دوره اول و دوم متوسطه ادامه یافت و مدیران با ارائه نقطه نظرات خود نسبت به رویکردهای دفتر مرکزی به بیان پیشنهادات و  تجربیات خود پرداختند. در این نشست که با هماهنگی دفتر مرکزی و  به کوشش مدیریت دبستان جعفری اسلامی آقای آتش دست و کادر مدرسه صورت پذیرفت مدیران ضمن ابراز رضایت از برگزاری این جلسات با تبیین برنامه ها و شرح فعالیت های خود در مدرسه نسبت به نقاط قوت و ضعف یکدگر در امور تربیت دانش آموزان آگاهی یافتند.

 

برگزاری نمایشگاه پژوهش در دبیرستان دخترانه رضویه

همزمان با هفته پژوهش نمایشگاه دستاوردهای علمی و تحقیقاتی دانش آموزان دبیرستان رضویه در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت. این نمایشگاه که شامل غرفه های فیزیک، رباتیک ، نجوم، ادبیات و زیست و همچنین آرشیو مقالات گروه پژوهش بود توسط پایه نهم در ایام دهه فجر برگزار گردید.

مدیر عامل محترم جامعه تعلیمات اسلامی از پروژه جعفری اسلامی بازدید نمود

روز شنبه نوزدهم بهمن ماه مدیرعامل جامعه تعلیمات اسلامی دکتر حیدری از پروژه درحال ساخت جعفری اسلامی که سالیان متمادی است آماده بازسازی و ساخت است دیدن نمودند .این پروژه در حال حاضر در شرف ساخت می باشد و عملیات عمرانی آن آغاز گردیده است.در این بازدید آقای طباطبایی نماینده حقوقی جامعه نیز حضور داشتند.دکترحیدری ضمن بازدید از فضاهای مختلف این مجموعه  با کارکنان و مهندسین این پروژه عمرانی به گفتگو پرداختند و در جریان آخرین فعالیت های انجام شده قرارگرفتند.

به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشنواره الگوی برتر تدریس درس تربیت بدنی  برگزار گردید

ورزش نه تنها باعث تقویت جسم انسان می گردد که بر روحیه و فکر انسان نیز تاثیرات مثبت دارد از همین رو تلاش برای بهبود و تقویت زنگ ورزش در مدارس جامعه تعلیمات اسلامی از جمله اهداف این مجموعه است. با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط کارشناس تربیت بدنی جامعه تعلیمات اسلامی آقای فردوسی  و با هماهنگی و همراهی مدارس ابتدایی جامعه در شهر تهران جشنواره الگوی برتر تدریس درس تربیت بدنی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی در مدرسه کنی اسلامی برگزار شد. در این مراسم که با حضور مدریت محترم دبستان کنی آقای مرتضایی و همچنین کارشناسان دفتر مرکزی صورت پذیرفت دانش آموزان ضمن ارائه فعالیت های ورزشی خود با فعالیت دیگر مدارس در این زمینه آشنا شدند. دبستان امام علی (ع) ، دبستان جعفری اسلامی و همچنین دبستان کنی اسلامی با ارائه بهترین روشهای تدریس تربیت بدنی در رشته های هفت سنگ ، پینگ پنگ ، و تکواندو نسبت به تجربیات یکدیگر آگاهی یافتند. آقایان حاتمی و نیری و سرکار خانم جواد زاده از دفتر مرکزی در این مراسم حضور داشتند. در پایان مراسم از دانش آموزان با اهداء مدال و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

بازدید کارشناسان دفتر مرکزی جامعه از دبیرستان کوثر

روز یکشنبه 13 دی ماه کارشناسان دفتر مرکزی جامعه تعلیمات اسلامی از دبیرستان کوثر بازدید به عمل آوردند در این برنامه که با حضور آقای جوانشیر معاونت آموزشی جامعه و همچنین سرکار خانم جواد زاده کارشناس پرورشی و قرآن جامعه صورت گرفت از نزدیک با فعالیت ها و برنامه های این مجموعه آشنا شدند. در این بازدید کارشناسان دفتر مرکزی از فضاهای مختلف این دبیرستان دیدن کردند و همچنین با مدیریت این مجتمع سرکار خانم دولت زاده به گفتگو پرداختند. دیدار با مدیران مدارس جامعه تعلیمات اسلامی و آشنایی با تجربیات ایشان و همچنین بازدید از کلاس ها و گفتگو با معلمین و مربیان از جمله رویکردهای دفتر مرکزی جامعه است که به طور مستمر صورت می پذیرد.

جلسه هیئت مدیره برگزار گردید

روز شنبه 12 بهمن ماه جلسه هیئت مدیره جامعه تعلیمات اسلامی برگزار گردید در این نشست اعضای محترم ضمن پیگیری مصوبات قبلی پیشنهاداتی را نیز به تصویب رساندند.

دوره آموزشی "راهکارهای شکل گیری هویت" برگزار می گردد

دوره آموزشی راهکارهای شکل گیری هویت با برنامه ریزی و هماهنگی واحد توانمند سازی دفتر مرکزی جامعه تعلیمات اسلامی برگزار می گردد. این دوره آموزشی با بهره مندی و حضور دکتر احمدی در روز 16 بهمن و به مدت 5 ساعت تشکیل می گردد. دکتر احمدی ضمن تالیف کتب و مقالات فراوان در زمینه تربیت و روانشناسی  مشغول به تدریس در دانشگاه  می باشد. این دوره آموزشی ویژه مدیران ، مشاورین و پرورشی و مبلغین می باشد.

زنگ انقلاب در مدارس جامعه تعلیمات اسلامی به صدا درآمد

همزمان با سالروز ورود امام خمینی به ایران و در آستانه یوم الله 22 بهمن، زنگ انقلاب در ساعت 9/33 صبح در مدارس جامعه تعلیمات اسلامی به صدا در آمد، در این روز با شکوه دانش آموزان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، با آذین بندی و تزیین کلاس و فضاهای مدرسه  آغاز دهه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن گرفتند. دانش آموزان مدارس جامعه تعلیمات اسلامی در سراسر کشور با در دست داشتن پرچم سه رنگ کشورمان با شور و نشاط و هیجانی وصف ناشدنی به استقبال دوباره از بهار انقلاب رفتند. 

روز جاری (دوشنبه هفتم بهمن ماه) جلسه شورای برنامه ریزی با حضور کارشناسان دفتر مرکزی برگزار گردید در این جلسه که در ابتدا با بررسی و پیگیری مصوبات جلسات قبل آغاز گردید پیشنهاداتی در مباحث مختلف کارشناسی به تصویب رسید .

دیدار با آقای دکتر فرنقی زاد در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات

روز یکشنبه بیست و نهم  دی ماه و  در حالی که برف تهران را سفید پوش کرده بود به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات رفتیم و در دیداری که آقای ایمانی مسئول دانش آموختگان جامعه تعلیمات اسلامی با آقای دکتر فرنقی زاد داشتند با ایشان به گفتگو نشستند.آقای دکتر فرنقی زاد دوران تحصیل خود را در دبیرستان کمال سپری نموده اند و در ضمن سخنان خود از خاطرات دوران تحصیل بیان نمودند. آقای دکتر فرنقی زاد علیرغم اینکه در دبیرستان کمال رشته ریاضی تحصیل کرده، در کنکور تجربی سال 1369 شرکت می کند و در رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته می شود. دکتر فرنقی زاد اما حرفه خود را پزشکی نمی داند و در امور اجرایی در مناصب مختلف اداری مشغول به فعالیت است و معتقد است که پزشکی را نباید منبع درآمد قرار داد و متاسفانه اگر دانش آموزان با این فضای فکری به رشته پزشکی وارد شوند، این انگیزه با ماهیت پزشکی متفاوت است. آقای دکتر افزودند : این یک اتفاق بد در جامعه است که به دانش آموز می گویند برو پزشکی بخوان تا پولدار شوی، پزشکی و طبابت واقعا برای خدمت به مردم است. ابوعلی سینا در کتاب قانون نسبت به پزشکانی که علم خود را می فروشند تعبیر تندی بکار برده است. ایشان ادامه دادند: آموختن علم و دانش باعث زندگی بهتر می شود وقتی انسان تحصیل می کند و به پیشرفتهای علمی دست پیدا می کند نگاه او به زندگی بهتر و ارزشمندتر می شود. تحصیل و علم را به عنوان محل درآمد نگاه نکنیم و این یک نگاه غلط است که در بین دانش آموزان رواج دارد. ایشان در ادامه از تاثیر کلام معلم بر آینده دانش آموزان عنوان کردند و به این نکته اشاره نمودند که: یک جمله معلم می تواند در سرنوشت دانش آموز موثر باشد و به یاد دارم در سالهای ابتدایی تحصیل معلمی که مرا بعنوان کلید طلایی خطاب نمود و این کلام ایشان برای من انگیزه شد که خود را همیشه بعنوان همین کلید طلایی حفظ کنم.در پایان این گفتگوی یک ساعته آقای دکتر فرنقی زاد خطاب به والدین افزودند: اگر پدر و مادر، فرزند خود را در یک مدرسه خوب با هزینه بالا ثبت نام می کند دلیل بر نفی وظایف ایشان نیست، بچه ها واقعا نیاز به محبت و راهنمایی و حمایت پدر و مادر دارند.باید با آنها دوست بود و خصوصا در دوران بلوغ فرزندان باید با آنها مانند یک دوست واقعی رفتار کرد و نباید به آنها تحکم نمود. دانش آموزان نیز بدانند که اولین قدم در زندگی این است که هدف خود را تعیین کنند، مسیر خود را انتخاب کنند و در ابتدای امر با خود بگویند که هدف آنها از زندگی و تحصیل چیست. و بعد از آن هیچ مانعی را در مقابل خود نبینند و با انگیزه قوی پیش بروند.آقای دکتر فرنقی زاد در طول سالیان متمادی در سمت های  مختلف مدیریتی مشغول به فعالیت بوده اند و هم اکنون مدیریت روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را عهده دار می باشند.

تقدير از دانش آموز محمد حسن ماستري رتبه چهارم مسابقات رياضيات جهان

قدم زدن در دبیرستان جعفری اسلامی آدم را به ذوق می آورد. یک عمارت قدیمی با نمای آجری که با همین تزیین ساده و سقف شیروانی و ستون های بلند خود سالهاست که شاهد حضور کودکان و نوجوانان ایران زمین در پهنه حیاط خود است و شاید راز جوانی اش همین باشد. گویی که صدای هر روزه ي  دانش آموزان که در طول سالیان متمادی که سن شان در هر سال یک عدد ثابت است این عمارت زیبا را تازه و جوان نگاه داشته است. سقف شیروانی و ستونهای بلند، درهای کوچک چوبی که آدمی را به سالهای دور و به دهه 30 می برد در آن زمان که شاید از این آثار بسیار دیده می شد، اما حالا روح آدمی برای آن درهای چوبی و راه روهای تودرتو پر می کشد. کلاسها و سالن دبیران با سقفهای بلند (که دیگر جز در مساجد نمی بینی) همچنان گچ بری های خود را حفظ کرده و هنوز برق تازگی و درخشش روزهای اول خود را دارد. صدای دانش آموزان در فضا پیچیده است؛ صدایی که از سالهای دور در این فضا پیچیده و اگر خوب بنگری و بشنوی هنوز صدای دانش آموزانی که اکنون پرچم علم و جهاد بدست شان است را می شنوی . صداهای آشنایی همچون شهید تند گویان و بسیاری از بزرگان دیگر که در معرکه علم و جهاد همچنان در حال خدمت هستند.

"آمدیم برای عرض خسته نباشید" ؛ جمله ای که آقای جوان شیر معاونت آموزشی جامعه تعلیمات اسلامی به جمع حاضر معلمین سخت کوش این مدرسه عنوان می کند، معلمانی جوان، مجرب و تلاشگر با مدارج علمی و تحصیلی بالا که تحت مدیریت آقای جهانی، حاصل تلاشهای بی وقفه شان توانسته دانش آموزان نخبه ای باشد که تعدادشان در این مدرسه کم نبوده و نیست. یکی از آنها دانش آموز محمد حسن ماستری است که با تلاش و کوشش و همیاری معلمین خود به رتبه چهارم ریاضی جهان دست پیداکند. با او که به گفتگو می نشینیم در ابتدا از زحمات پدر و مادر خود و همچنین دبیر خود آقای باقری تشکر میکند و این موفقیت را حاصل تلاشهای جمعی ایشان می داند. در دیداری که آقایان جوان شیر، ایمانی و نیری با کادر دبیرستان جعفری اسلامی داشتند از تلاشهای این دانش آموز در کسب رتبه چهارم و دیپلم افتخار مسابقات جهانی ریاضی(کره جنوبی ۲۰۱۹)  تقدیر به عمل آمد.

 

دوره آموزشی یادگیری معکوس برگزار گردید

دوره آموزشی یادگیری معکوس با برنامه ریزی و هماهنگی واحد توانمند سازی جامعه در دبیرستان کمال برگزار گردید. این دوره آموزشی که با حضور معلمین و مدیران مدارس جامعه تعلیمات اسلامی برگزار گردید از حضور استاد مجرب آقای دکتر نیرو بهره مند گردید.این کارگاه آموزشی در روز جمعه به پایان رسید.

فایل صوتی این دوره آموزشی  که شامل سه قسمت با فرمت  (ام پی تری) می باشد را می توانید از ایــــــــــنجـــــــــــا  دریافت نمایید

به اطلاع می رساند اولین سالگرد درگذشت حاج محمد رضا اعتمادیان از اعضای موثر و فعال هیئت امناء جامعه تعلیمات اسلامی در مسجدجامع شهرک غرب در تاریخ 26 دی ماه از ساعت 14  الی  15/30 منعقد می گردد. دفتر مرکزی جامعه تعلیمات اسلامی ضمن ابراز تاسف نسبت به فقدان ایشان که سالهای عمر خود را وقف تلاش و مجاهدت جهت اعتلای تربیت دینی و فراهم سازی بستر مناسب برای پرورش کودکان و نوجوانان نمود از خداوند متعال علو درجات ورحمت واسعه برای آن فقید سعید مسئلت دارد.

حضور آقای دکتر کاظمینی از دانش آموختگان مدارس جامعه تعلیمات اسلامی در دفتر مرکزی

روز دوشنبه جناب آقای دکتر کاظمینی از دانش آموختگان مدارس جامعه تعلیمات اسلامی در دفتر مرکزی حضور پیدا کردند و ضمن دیدار با مسئولین جامعه، با مسئول دانش آموختگان جامعه به گفتگو پرداختند. آقای دکتر کاظمینی دوران تحصیل خود را در مدارس جامعه تعلیمات اسلامی گذرانده اند و تحصیل در این مدارس را از بهترین و ماندگارترین مقاطع زندگی خود می دانند ایشان با بیان خاطرات دوران دانش آموزی  و تشریح فضای معنوی حاکم بر مدارس جامعه تعلیمات اسلامی از معلمین و مدیران خود به نیکی یاد کردند وشکر گزار  همه کسانی بودند که باعث پیشرفت و موفقیت ایشان در مراحل زندگی شخصی و تحصیلی شدند. آقای دکتر کاظمینی در حال حاضر از اعضای هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران و همچنین از اساتید این دانشکده می باشند .ایشان در مقاطع مختلف دارای فعالیت های اجرایی در وزرات بهداشت بوده اند و با تالیف کتب و مقالات بسیاری در بالابردن سطح علمی دانشجویان سهیم بوده اند. استاد کاظمینی در حال حاضر با درجه فوق تخصص در رشته اورولوژی در بیمارستان دکتر شریعتی مشغول خدمت رسانی به بیماران می باشد. ایشان حضور قلب، ایمان به خدا و توسل به ائمه را در مواقع حساس کاری بسیار موثر می دانند. آقای دکتر کاظمینی سطح علمی کشورمان  در درمان بیماران کلیوی و پیوند کلیه را در خاورمیانه و پس از آن در جهان بسیار بالا می دانند و کشورمان را در این زمینه جزو اولین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا می دانند تا جاییکه به گفته ایشان بیماران از نقاط مختلف جهان برای درمان و پیوند به مراکز درمانی مراجعه می کنند. دکتر کاظمینی با وجود سالها فعالیت در زمینه پزشکی و تحصیل و تدریس همچنان نسبت به بیماران و سالخوردگان دغدغه مند بوده و ضمن فعالیت های بسیار در این امور همچنان در حال تاسیس یک مرکز پزشکی بسیار وسیع در شهر یزد می باشد. دکتر کاظمینی دوران تحصیل خود را در مدارس جامعه تعلیمات یزد سپری نموده و همچنان نسبت به محل تولد و تحصیل خود ارادت و علاقه وصف ناشدنی دارد.

مصاحبه با  سرکار خانم کوچصفهانی از دانش آموختگان مدارس جامعه در دفتر مرکزی

در روز یکشنبه 15 دی ماه  سرکار خانم کوچصفهانی در دفتر مرکزی جامعه تعلیمات اسلامی حضور یافتند ایشان که هم اکنون از وکلای پایه یک دادگستری می باشند مراحل تحصیل خود را در دبیرستان الغدیر گذرانده اند . در ضمن گفتگو با خانم کوچصفهانی ایشان یکی از بهترین عوامل پیشرفت خود را نقش کلیدی خانواده و معلمین و مربیان برشمردندو از خدمات ارزشمند دست اندر کاران تعلیم و تربیت قدردانی بعمل آوردند.ایشان تربیت دینی دانش آموزان و فرزندان ، رفتار و کردار والدین و مربیان و محبت و مهرورزی و احترام به متربی را بسیار مهم و تاثیر گذار دانستند.

 

.  

با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده توسط واحد توانمند سازی جامعه تعلیمات اسلامی دوره آموزشی با عنوان یادگیری معکوس با حضور استاد محمد نیرو که از اساتید مجرب و با سابقه در مباحث آموزشی و تربیتی می باشند و همچنین مولف کتب بسیاری نیز هستند برگزار خواهد شد این دوره آموزشی به مدت ده ساعت در دبیرستان کمال و در روزهای 26 و 27 دی ماه از ساعت 8  الی  13 تشکیل خواهد شد.لازم به ذکر است این دوره ویژه مدیران و معلمین مدارس می باشد./