اخبار دفتر مرکزی اخبار دفتر مرکزی

در آستانه بهار 97

سرآغاز فصل بهار و شکفتن دوباره شکوفه های بهاری و تجلی لایزال الهی بر همه پویندگان علم و تربیت،مدیران و معلمان و کارکنان مدارس تبریک و تهنیت باد

جامعه تعلیمات اسلامی

 

جشنواره قرآن و عترت دبستان جعفری اسلامی  22  اسفند 96

گزارش تصویری اردوی راهیان نور دبیرستان نرگس دوره دوم

نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن از نسل اول آماده‌تر است

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار جمعی از دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در کاروانهای راهیان نور، دوران دفاع مقدس را قطعه ای نورانی و برگ زرین از تاریخ کشور و انقلاب خواندند و با تأکید بر اینکه کاروانهای راهیان نور یکی از جلوه های پاسداشت آن دوران است، گفتند: قدرتهای بین المللی، جنگ ۸ ساله را با هدف از بین بردن انقلاب اسلامی، به ملت ایران تحمیل کردند اما عظمت، فداکاری، ایمان، تدبیر، شجاعت و بصیرت جوانان موجب شد که جنگ به نفع ملت تمام و انقلاب اسلامی ریشه دارتر و قوی تر از گذشته شود.
رهبر انقلاب اسلامی، عزت، اقتدار، امنیت، استقلال، آزادی و سلامت امروزِ کشور و ملت را مرهون ۸ سال دفاع مقدس دانستند و تأکید کردند: دوران دفاع مقدس یک ذخیره است که باید برخلاف خواست دشمنان که درصدد بفراموشی سپردن آن هستند، برای پیشرفت کشور و رشد ملی و آمادگی مردم و جوانان در میدانهای مختلف، همواره زنده بماند و مورد تجلیل قرار گیرد.
ایشان، کاروانهای راهیان نور را یک مبارزه عظیم مردمی برای زنده نگه داشتن آن دوران پرعظمت خواندند و با اشاره به ابعاد گوناگون و ناگفته دفاع مقدس، افزودند: یکی از این ابعاد، تحلیل چرایی آغاز جنگ تحمیلی است که علت آن را باید در عظمت و ابهت انقلاب اسلامی و مرعوب شدن و وحشت قدرتهای مسلط آن زمان در دنیا، جستجو کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ تخت قدرتِ قدرتمندان غرب و شرق را با نام اسلام، به لرزه درآورد، خاطرنشان کردند: با گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی در منطقه و در میان ملتهای مسلمان در همان سالهای ابتدایی، قدرتهای سلطه گر بشدت نگران شدند و درصدد برآمدند تا به هر قیمتی که می توانند، انقلاب را از بین ببرند بنابراین صدام را که شخصیتی خودخواه و ظالم بود، برای آغاز جنگ و حمله به ایران، تشویق کردند.
ایشان با اشاره به حمایت‌های گسترده مالی و تسلیحاتی و اطلاعاتی امریکا و اروپا بویژه انگلیس، فرانسه و آلمان و همچنین شوروی سابق از رژیم بعثی صدام، گفتند: در اواسط جنگ، فرانسه پیشرفته‌ترین هواپیماها و بالگردهای خود، و آلمان رسماً و علناً مواد شیمیایی در اختیار صدام قرار داد که هنوز پس از گذشت ۳۰ سال از پایان جنگ، بازماندگان زیادی گرفتار آثار آن هستند و تعداد زیادی نیز بر اثر همان مواد سمّی شهید شدند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: در مقابل این حمایت‌های جهانی از رژیم بعثی، جمهوری اسلامی ایران، تنها چیزی که در اختیار داشت، ملت با ایمان و رهبری مقتدری همچون امام بزرگوار بود که در نتیجه آن، همه تلاشهای قدرتهای شیطانی دنیا، همچون تیری به سنگ خورد و ملت ایران، در ۸ سال دفاع مقدس بر همه قدرتها پیروز شد.

برگزاری جلسه شورای اداری

جلسه شورای اداری دفتر مرکزی جامعه تعلیمات اسلامی با حضور جناب آقای لولاچیان در روز چهارشنبه 16 اسفند  برگزار گردید.در این جلسه که همزمان با میلاد بانوی دوعالم فاطمه الزهرا (س)  برگزار گردید مدیر عامل جامعه جناب آقای دکتر حیدری  و نیز جناب آقای دادگستر نیا حضور داشتند. جلسه شورای اداری بصورت فصلی با حضور کارکنان دفتر مرکزی هر سه ماه یکبار برگزار می گردد و کارکنان دفتر ضمن استماع بیانات مدیر عامل جامعه تعلیمات اسلامی به بیان نقطه نظرات حود و تبادل نظر با یکدیگر می پردازند. در آخرین جلسه شورای برنامه ریزی در سال 1396 جناب آقای لولاچیان حضور داشتند. ایشان در ابتدا ضمن تبریک ولادت بانو فاطمه الزهرا (س)  به بیان نکات اخلاقی و تذکرات اداری پرداختند. ایشان ضمن ادای احترام به درگذشتگان و بزرگان جامعه تعلیمات اسلامی، همگان را به رعایت تقوی و استفاده بهینه از اوقات و همچنین استفاده از فرصت ها در طول ساعات اداری توصیه نمودند و از کارکنان دفتر مرکزی خواستند همچنان که به وظایف و مسئولیت خود رسیدگی می کنند از پیشرفت در کار و تحصیل و نیز علم روز باز نمانند و در هر زمینه ای که فعالیت دارند همچنان به یادگیری ادامه دهند.

روز سه شنبه 15 اسفند ماه نشست تخصصی با موضوع هدایت تحصیلی در دفتر مرکزی برگزار گردید . در این نشست که با حضور مدیران و معاونین آموزشی و مشاوران دوره اول متوسطه مدارس جامعه تعلیمات اسلامی شهر تهران برگزار گردید دکتر مصطفوی مدیر کل دفتر مشاوره وزارت آموزش و پرورش نیز حضور داشتند و سخنرانی نمودند در این جلسه دکتر مصطفوی ضمن بیان نقطه نظرات خود پیرامون هدایت تحصیلی دانش آموزان به سوالات و نظرات حضار پاسخ دادند.صوت کامل سخنرانی دکتر مصطفوی در کانال تلگرام جامعه تعلیمات اسلامی منتشر شده است.

بانک اطلاعات دانش آموختگان مدارس ابتدایی جامعه تعلیمات اسلامی

اولین جلسه کارگروه مشورتی بانک اطلاعات دانش آموختگان مدارس ابتدایی با حضور مدیران محترم دبستانهای جامعه تعلیمات اسلامی در تاریخ 12  اسفند  96 برگزار شد. در این جلسه پیرامون اهمیت و ضرورت ایجاد بانک اطلاعات دانش آموختگان در مدارس ابتدایی بحث و گفتگو و تبادل نظر بعمل آمد و پیشنهاد شد این امر برای دانش آموزان کلاسهای ششم ابتدایی اجرا شود و در زمینه جزییات اجرای طرح مذکور جلسات مشورتی تا حصول نتیجه استمرار یابد.

جشن عاطفه ها در خدمت دانش آموزان مناطق زلزله زده

بر اساس تفاهم نامه کمیته امداد امام خمینی و بنیاد ارشاد کلیه هدایای نقدی و غیر نقدی مدارس جامعه تعلیمات اسلامی در اختیار دانش آموزان مناطق زلزله زده و خانواده های ایشان قرار خواهد گرفت.آقای ستاری قائم مقام بنیاد ارشاد با حضور در جلسات دفتر مرکزی جامعه تعلیمات اسلامی آمادگی بنیاد ارشاد را برای دریافت هدایای دانش آموزان مدارس جامعه تعلیمات اسلامی و هدایت آن ها به سوی مناطق زلزله زده اعلام نمود و در همین راستا کارشناس انجمن اولیا و مربیان دفتر مرکزی جامعه خواستار همکاری و مساعدت کلیه مدیران محترم مدارس و انجمنهای اولیا و مربیان شد تا ضمن تشویق و ترغیب دانش آموزان عزیز نسبت به حضور و مشارکت فعال آنها در جشن عاطفه ها با اهداء هدایای نقدی و غیر نقدی خویش نسبت به دانش آموزان عزیز مناطق زلزله زده اداء تکلیف نمایند. 

جشنواره قرآن و عترت مدارس خواهران

جشنواره قرآن و عترت دانش آموزان دختر مدارس جامعه تعلیمات اسلامی بصورت ویدئو کنفرانس در حال اجراست .برنامه جاری و روزانه این مسابقات برروی سایت جامعه تعلیمات اسلامی منتشر می شود و شرکت کنندگان می توانند از این برنامه استفاده نمایند . این مسابقات با حضور داوران در دفتر مرکزی جامعه تعلیمات اسلامی همچنان ادامه دارد. 

جلسه تبادل نظر با مجتمع رفاه پیرامون دانش آموختگان

اولین جلسه تبادل نظر و هم اندیشی پیرامون موضوع دانش آموختگان در روز شنبه مورخ 28-11-96 با مسئولین دانش آموختگان مجتمع رفاه برگزار گردید و مقرر گردید به منظور کیفیت بخشی به این امر اینگونه جلسات استمرار یابد.لازم به ذکر است در این جلسه پیرامون طرحهایی نظیر ایجاد پرونده الکترونیکی - گنجینه تجارب و ... بحث و گفتگو به عمل آید

جلسه مدیران مدارس شهر تهران

روز یکشنبه جلسه مدیران مدارس جامعه تعلیمات اسلامی شهر تهران در دبیرستان رضویه برگزار خواهد شد. این جلسه که با حضور کارشناسان،مدیران برگزار می گردد از سخنرانی دکتر خورشیدی استفاده خواهد شد. در این جلسه مدیران مدارس به تبادل نظر و بیان تجربیان خواهند پرداخت و همچنین از تجربیات و فعالیت های دبیرستان رضویه آگاه خواهند شد.

تصاویر جشن قرآن و عترت دبستان دین و دانش

برگزاری همایش قرآن و عترت در مجتمع هاشمیه تبریز 30  بهمن 96

برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی در دبستان کنی

دبستان کنی به مدیریت آقای مرتضایی میزبان شورای برنامه ریزی بود . در این جلسه که در روز 29  بهمن برگزار شد جناب آقای دکتر حیدری و نیز حاج آقا دادگسترنیا و اعضای شورای برنامه ریزی حضور داشتند . در این جلسه اعضای شورای برنامه ریزی به همراه کادر مدرسه از فضاهای مدرسه کنی بازدید کردندو در کلاس های درس حضور پیدا کردند. این جلسه مصوباتی نیز به همراه داشت.

نکات انرژی مثبت و انتقال به دیگران:

1-      سلام و احوال پرسی با دوستان، رفقا، همکاران

2-      امید آفرینی برای خود و دیگران، با امید زندگی کنیم.

3-      تفاهم – توانایی تحمل تفائتها

4-      تحسین و تشکر

5-      با همه به خوبی رفتار کنیم

6-      لبخند زدن، خونسردی خود را حفظ کردن

7-      خیرخواه دیگران بودن، و یاری نمودن یکدیگر

8-      یادگیری یعنی در کنار هم بودن، با هم زیستن، زیستن یعنی آفرینی کردن.

9-      وقتی غمگین هستید، دنیا شما را به سخره می گیرد.وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند می زن. اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید دنیا به شما تعظیم می کند.

برگزاری جشنواره قرآن و عترت در دبستان نرگس

جشنوراه قرآن و عترت در دبستان نرگس برگزار گردید در این جشنواره نونهالان دبستانی با ارائه فعالیتهای بسیار پربار و معنوی، فضای حاکم بر این جشنواره را به نور معنویت خویش نورانی نمودند.این همایش با سخنرانی جناب آقای حیدری مدیر عامل جامعه تعلیمات اسلامی آغاز گردید و با اجرای برنامه های دانش آموزان ادامه یافت و در پی آن از دانش آموزان تقدیر به عمل آمد .

برای دریافت فایل تصاویر اینجا کلیک کنید

برگزاری جشنواره قرآن و عترت در مجتمع محبان الحسین(ع)

روز شنبه 21 بهمن 96 مجتمع محبان الحسین (ع) شاهد حضور دانش آموزان و شرکت کنندگان در مسابقات و مدیر عامل  جامعه تعلیمات اسلامی به همراه آقای جوانشیر معاونت آموزشی و پرورشی جامعه و آقای بانی کارشناس و مسئول قرآن و عترت منطقه 12 آموزش پرورش شهر تهران بود. در این همایش که به همت مدیریت مدرسه  آقای ابطحی و دبیران و معاونین پرورشی و دیگر دست اندر کاران برگزار شده بود، دانش آموزان به اجرای تواشیح ، قرائت قرآن و دیگر برنامه ها پرداختند   . در ادامه برنامه جناب آقای حیدری به ایراد سخن پرداختند و به دانش آموزان نسبت به تحصیل و فراگرفتن دانش و استفاده از موقعیت بسیار عالی که در این دبیرستان دارند توصیه هایی بیان داشتند.

پیام جامعه تعلیمات اسلامی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی 22 بهمن

با سلام و درود به روح پاک امام شهیدان حضرت امام خمینی (ره) و درود به روان پاک شهدای انقلاب ؛

همزمان در آستانه ورود به چهلمین سال انقلاب اسلامی و همگام با مردم شریف و ملت شهید پرور ایران جامعه تعلیمات اسلامی همچون اسلاف خویش که در شکل گیری و ادامه مبارزات انقلاب اسلامی  1357 که با تربیت نیروهای مبارز و انقلابی و بانثار جان و مال خویش منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شدند و همچنین مدارس و مدیران محترم بر خود تکلیف می دانند که  در راهپیمایی غرور آفرین 22 بهمن شرکت نموده و ادامه دهنده راه امام و شهدای انقلاب باشند و تحت زعامت رهبر معظم انقلاب پرچم مقدس کشورمان  را به مهدی صاحب الزمان(عج) بسپارند.

 

جامعه تعلیمات اسلامی