اخبار دفتر مرکزی اخبار دفتر مرکزی

تصاویر نمایشگاه قرآن در روز 12 ماه رمضان با حضور دانش آموزان تزکیه اسلامی شهرری

بازدید حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری از غرفه جامعه تعلیمات اسلامی

-ریاست محترم هیئت امناء جامعه تعلیمات اسلامی-

)

حضور قاری برجسته آقای اسلامی در غرفه جامعه تعلیمات اسلامی

حضور حاج آقا براتی در غرفه جامعه تعلیمات اسلامی

تصاویر حضور پرشور دانش آموزان مدارس جامعه تعلیمات اسلامی در نمایشگاه قرآن

تزکیه اسلامی شهرری

دبستان جعفری اسلامی

دبیرستان احمدیه اسلامی

 

حضور حجت الاسلام طباطبائی (قاری و حافظ قرآن) در غرفه جامعه تعلیمات اسلامی

بازدید دکتر حیدری مدیر عامل جامعه تعلیمات اسلامی از نمایشگاه قرآن

حضور حجت الاسلام راستگو در غرفه جامعه تعلیمات اسلامی 

کسب رتبه دوم مسابقات دوکوکاپ در سطح کشور توسط دانش آموزان دبیرستان  رضویه اسلامی

گروه پژوهش دبیرستان رضویه ازابتدای هرسال تحصیلی باسنجش استعدادهای دانش آموزان پایه نهم کارگاههایی مطابق با استعدادهای آنها را دایرنموده وازمربیان متخصص نیز دعوت به عمل می آورد واین کارگاهها در برنامه هفتگی روزهای دوشنبه ساعت پنجم تشکیل می گرددکه نتیجه این کارگاهها درمسابقات مختلف همیشه چشمگیر است

دراردیبهشت امسال دانش آموزان کارگاه رباتیک مجتمع رضویه درمسابقه دوکوکاپ درروزهای پنجشنبه وجمعه 12و13اردیبهشت ماه 98شرکت نموده وبا دانش آموزان سراسر کشور دردانشگاه عباسپوربه رقابت پرداختند و در نهایت دانش آموزان نیکتاعطایی وبهاره فکری پایه یازدهم انسانی که از سه سال پیش درکارگاههای رباتیک مدرسه شرکت نموده بودندتوانستند به رتبه دوم کشوری دررشته جنگنده 4 کیلو دست یابند.

ضمن عرض تبریک به این دانش آموزان موفق،  از مدیریت محترم مجتمع رضویه سرکار خانم حبیبی و مربی محترم رباتیک سرکارخانم اکبری و دیگر همکاران سپاسگزاریم

انالله و انا الیه راجعون

با نهایت تاثر و تاسف، بدینوسیله درگذشت حاجیه خانم معصومه کوچک یزدی همسر محترم مرحوم مغفور حاج سید محمد گرامی را  تسلیت عرض نموده  و همچنین به اطلاع می رساند مراسم گرامی داشت آن مرحومه روز چهارشنبه مورخ 98/2/25 از ساعت 16/30  در مسجد جامع شهرک غرب منعقد می گردد.

ازْجُرِ الْمُسِي ءَ بِثَوَابِ الْمُحْسِنِ

به پاداش دادن به نیکو کار ، بد کار را از بدکاری بازدار  

  امام علی (ع)


جَمَالُ الرَّجُلِ فَصَاحَةُ لِسَانِهِ

زیبایی مرد به شیوایی زبان اوست

                                                رسول اکرم (ص)


مَنْ دَفَعَ غَضَبَهُ دَفَعَ اللَّهُ عَنْهُ عَذَابَهُ

هرکس خشمش را برطرف سازد خدا کیفرش را از او برمی دارد

                                                رسول اکرم (ص)


وَمَنْ حَفِظَ لِسَانَهُ سَتَرَ اللَّهُ عَوْرَتَهُ

هرکس زبانش را نگه دارد خداوند عیبش بپوشاند

                                  رسول اکرم (ص)


مَن طَلَبَ شَیئاً نالَهُ اَو بَعضَهُ

       هرکس برای رسیدن به چیزی تلاش کند یا به همه آن یا به قسمتی از چیز دست پیدا می کند.

                                       امام علی (ع)


ثلاثٌ يوُجِيْنَ المحَّبةَ: حُسْنُ الخلقِ، حُسْنُ الرِّفقِ و التَّواضُع

  سه چیز است که آنها موجب محبت اند: خوش خوئی –خوش رفیقی- افتادگی                                            امام علی علی (ع) /غررالحکم/ص 365


أعلَمُ النّاسِ مَن جَمَعَ عِلمَ النّاسِ إلى عِلمِهِ

        داناترین مردم کسی است که دانش مردم را به دانش خویش افزون کند

                                                          رسول اکرم(ص)


أصلُ الدِّينِ أداءُ الأمانَةِ و الوَفاءُ بِالعُهُودِ

اساس و بنیان دین امانت پرداختن و به پیمانها وفا کردن است

                                                                امام علی (ع)


أشَرفُ الغِنَی تَرکُ المُنَی

شریف ترین دارائی و ثروت رها کردن آرزوهاست

                                                                        امام علی (ع)


اَوَلُ العِبادَهِ الصَمتُ

نخستین مرحله عبادت خاموشی (بیهوده سخن نگفتن) است

                                                            رسول خدا (ص)


اَلشِرکَهُ فِی الرَّای یُوَدّی اِلی الصَّوابِ

مشارکت در رای و نظر به یافتن اندیشه های درست می انجامد

                                                            امام علی (ع)

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قران کریم در سال جاری از 21 اردیبهشت الی 4 خرداد ماه در مصلی تهران برگزار می گردد در این نمایشگاه مدارس ، موسسات قرانی و دیگر فعالان قرانی محصولات و فعالیت ها و برنامه های خود را به معرض دید عموم قرار می دهند .مدارس جامعه تعلیمات اسلامی نیز آثار قرانی، برنامه ها و فعالیت های  خویش رابه  عرضه عمومی قرار می دهند.

 

تصویر غرفه جامعه تعلیمات اسلامی در نمایشگاه امسال که در موقعیت ستون 101 مصلی قراردارد

جدول زمانبندی حضور مدارس جامعه در نمایشگاه امسال

بررسی و تشریح قوانین بیمه تامین اجتماعی با حضور کارشناسان بیمه

روز دوشنبه 23 اردیبهشت ماه جلسه ای با حضور مدیران مدارس شهر تهران در دفتر مرکزی برگزار گردید در این نشست که با حضور سه تن از کارشناسان بیمه برگزار شد در ابتدا کارشناسان بیمه ضمن معرفی و تشریح وظایف خود،  به سوالات مدیران مدارس در ارتباط با مسائل بیمه پاسخ دادند

 

در ادامه این نشست ضمن گرامی داشت مقام شامخ معلم از مدیران محترم حاضر در جلسه تقدیر به عمل آمد

همچنین در ادامه از 4 کتاب منتشر شده توسط جامعه تعلیمات اسلامی توسط جناب آقای لولاچیان و جناب آقای دادگستر نیا رونمایی شد

از اقدام انقلابی ایران در قبال برجام حمایت می‌کنیم/

واکنش‌ اروپا نامتعارف و عصبی بود

حاج علی اکبری

امام‌جمعه موقت تهران گفت: ما از اقدام مناسب و انقلابی ایران در کاهش تعهدات برجامی حمایت و تشکر می‌کنیم و یقین داریم گشایش‌های فراوان در پی دارد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه‌های سیاسی عبادی این هفته نماز جمعه تهران گفت: مساله روز ما اقدامی است که شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفت و رئیس‌جمهور محترم آن را نوشت. اقدامی که در مقابله با اقدامات آمریکا و کم کاری و ضعف اقدامات دولت‌های اروپایی به طور حقوقی و قانونی و مبتنی بر برجام طبق بند ۲۶ و ۳۶ انجام شد.

وی گفت: البته این اقدام می‌توانست سال گذشته بعد از خروج آمریکا از برجام انجام شود اما با تأخیر و با حوصله‌ورزی فراوان صورت گرفت. اگرچه یک اقدام حداقلی است اما گام مهم و انقلابی است برای تأمین منافع ملی ایران. انشاءالله با همین ادبیات و صلابت گام‌های بعدی بدون تأخیر و با زمان‌بندی برداشته شود و خوشبختانه گام‌های ایران دارای زمان‌بندی مشخص و شیوه اقدام دقیق است.

امام‌جمعه موقت تهران اظهار کرد: ما از این اقدام مناسب و انقلابی حمایت و تشکر می‌کنیم و یقین داریم گشایش‌های فراوان را در پی دارد. اکنون جامعه جهانی و اروپا در معرض یک امتحان بزرگ هستند. واکنش‌های اخیر آنها به این اقدام ایران، آن هم به یک اقدام قانونی و حقوقی که با تأخیر هم انجام شد نامتعارف و عصبی بود که از سوی دولت‌های اروپایی شاهد بودیم. این عصبانیت‌های اولیه نشان‌دهنده صحت اقدام ایران است و باید این راه ادامه یابد.

علی‌اکبری گفت: از ایران یک صدا شنیده می‌شود و امروز در سراسر کشور بعد از نماز جمعه ملت از این تصمیم یک پارچه دفاع می‌کنند و علیه دشمنان شعار می‌دهند. واقعیت میدان و شرایط عمومی نشان می‌دهد که دشمن آرایش جنگی در برابر ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف گرفته است اما نه در حوزه نظامی چون عرضه‌ای در این بخش ندارند. البته همان‌طور که رهبری گفتند حواس نیروهای مسلح و مردم جمع است.

وی ادامه داد: عمده مساله یک جنگ روانی _ شناختی با هدف رخنه در مردم ایران است. آنها می‌خواهند القا کنند ایران در محاصره سختی گرفتار شده و وضعیت مردم بحرانی است و شرایط در ایران شبیه شرایط مسلمانان در شعب ابی‌طالب است اما این یک مغالطه تاریخی است. اگر بنا بر قیاس باشد، باید گفت ما در شرایط جنگ احزاب هستیم، شرایطی دشوار اما امیدبخش. دشمن آخرین نفس‌های دشمنی خود را می‌کشد و جبهه ما آماده فتوحات بزرگ است. در جریان جنگ احزاب طراحی مشترک مشرکین و یهودیان یک ائتلاف بزرگ را ترتیب داد و راهبرد اصلی مشرکان رجزخوانی، ارعاب، عربده کشی، شایعه پراکنی و هراس افکنی با محاصره اقتصادی بود و در این میانه خیانت‌های داخلی و نفاق بیشتر ضربه می‌زد از این رو مؤمنان در معرض یک امتحان بزرگ قرار گرفتند.

امام جمعه موقت تهران گفت: جریان نفاق دائم در جامعه تزریق سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی دشمن داشت و منافقین این گوش و آن گوش می‌خواندند و خطاب به مردم می‌گفتند، اینجا دیگر جای زندگی نیست باید برویم و اگر آرامش می‌خواهیم راهی جز سازش نداریم اما مؤمنان با تاسی به پیامبر و اعتماد به وعده الهی وقتی حضور دشمنان را دیدند گفتند این حضور دشمن برای جامعه مؤمن جز ازدیاد در مقاومت و ایمان و تسلیم در پیشگاه الهی ره‌آورد دیگری نداشت. امروز ملت مؤمن و علوی ما به نیابت از جریان ناب مؤمنان در این مسیر حضور دارد و آمریکا و رژیم اسرائیل به فضل الهی و با مقاومت ملت انشالله گردن این قلدرهای زمان را خواهد شکست و کمرشان به خاک می‌نشیند. مردم عزیز ما در ادامه راه عزت به پیامبر و امیرمومنان اقتدار می‌کنند و این دیو سرگردان عربده کش یعنی رئیس‌جمهور کم خرد آمریکا را و همراهانش را با تدبیر و برنامه و مقاومت از صحنه خارج خواهند کرد.

وی ادامه داد: جبهه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا رفتارهای غیرطبیعی دارد. واقعیت نشان می‌دهد دشمن مستاصل است و منحنی رو به افولی را نشان می‌دهد و این فریادها، فریادها یک غول در حال مرگ است. رفتارهای ناپخته و مضحک و احمقانه رئیس‌جمهور عجیب و غریب آمریکا اعتبار این کشور را در افکار جهانی کاهش داده است. خروج از معاهدات بین‌المللی و پیمان‌شکنی و بدعهدی و خروج از برجام. اخیراً هم ادعاهای خنده‌دارش را شنیدید که از وقتی از برجام خارج شدم هر هفته در خیابان‌های تهران اغتشاش است و همین‌طور درباره ادعای به صفر رساندن فروش نفت ایران.

علی‌اکبری تصریح کرد: هندسه قدرت به نفع مقاومت و جمهوری اسلامی در حال تغییر است. آنها در کنار گوش خودشان نتوانستند در برابر کودتای آمریکایی در ونزوئلا موفق شوند. آنها مدعی هستند ایران حتی در آنجا هم هست اگر این طور باشد که نشانه قدرت ایران است اما این طور نیست و خودتان هم می‌دانید. ایران فرمول مقاومت را به ملت‌های جهان آموزش داده است.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها نتوانستند اجماع سراسری را علیه ایران ترتیب دهند و حتی منطقه اروپا هم آن گونه که باید و شاید با آمریکا هماهنگ نشد. مردم اروپا آمادگی هزینه بیشتر از این را ندارند. انگلیس گرفتار برگزیت است، فرانسه ماجرای قیام مردم و جلیقه زردها را دارد و ماجرا هم تمام نمی‌شود. این‌ها گرفتارانی هستند که برایشان امکان رویارویی با ایران نیست.

وی ادامه داد: قدرت‌های آسیایی هم با اقدامات آمریکا همکاری نکردند نه چین و نه روسیه. اما درباره منطقه غرب آسیا یا خاورمیانه که طعمه اصلی آمریکاست و برای تصاحب ثروت عظیم این منطقه بیشترین سرمایه‌گذاری را داشته‌اند، یک حسرت بزرگ دارند چون تمام برنامه‌های‌شان به هم ریخته است. آنها در این منطقه متحد با وفا و توانمند ندارند. نمونه اصلی آن هم رژیم آل سعود است، یک دیکتاتور که دیدید ۳۷ نفر را به چه شکل کشت. چهار سال است ماشین جنگی سعودی در برابر ملت یمن به گل نشسته است. جریان داعش هم دیدید به چه روزی درآمده است و نفس‌های آخرش را می‌کشد.

حاج علی‌اکبری اظهار کرد: امروز در منطقه نه فقط هسته‌های مقاومت بلکه جبهه و زنجیره طلایی مقاومت را داریم. اما متحد اصلی آمریکا در منطقه یعنی رژیم اسرائیل در سراشیبی سقوط کامل و اضمحلال است. طرح ضعیف معامله قرن هم به جایی نرسید و نمونه تازه رسوایی آن را در حمله اخیر به غزه شاهد بودید. از قدرت افسانه‌ای اسرائیل چیزی باقی نمانده است.

امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که دشمنان ایران در منحنی سقوط هستند و در این میانه ملت ایران به عنوان پرچم مقاومت در منطقه و جهان منحنی رو به صعود در تمامی زمینه‌ها را طی می‌کند. ملت ایران یکپارچه، متحد و مقاوم با رهبری رشید و شجاع وسط میدان هستند. آخرین امتحان ملت ایران این جریان سیل بود. در این جریان با آن قوت و سرعت دیدید چه حماسه بزرگی آفریده شد و همه نیروهای مسلح، هلال احمر، نیروهای جهادی و مردم وارد کار شدند و کاری پرافتخار انجام گرفت.

وی خطاب به مسئولان و مدیران کشور اظهار کرد: همان‌طور که مسئولان در شرایط سیل وعده دادند امروز عمل کنند و مساجد و پایگاه‌ها و ائمه جمعه به کمک‌ها ادامه دهند تا به نتیجه مطلوب برسیم. در جریان سیل نشان دادید می‌شود چگونه وارد میدان شد انتظار داریم در جریان اقتصادی که احتکارگران و منافقین و زیاده‌خواهان به جان مردم افتادند وارد میدان شوید. معتقدیم می‌توان در این زمینه از مردم کمک گرفت و برنامه‌ریزی کرد و جلوی سیل گرانی را هم گرفت. این جریان قابل مدیریت است و راه‌حل دارد. از جوانان مؤمن کاردان کمک باید گرفت. مردم حاضرند هزینه عزت‌شان را بدهند. اما هزینه سوء تدبیرها و تنبلی‌ها را که نباید بدهند.

مجمع خیرین جامعه تعلیمات اسلامی برگزار گردید.

جلسه خیرین خیراندیش جامعه تعلیمات اسلامی هر ساله در آخرین روز ماه شعبان تشکیل می گردد. در سال جاری نیز طبق سنت حسنه هر ساله، این برنامه با حضور اعضای محترم آن برگزار گردید

میزبان امسال این برنامه جناب آقای حاج علاالدین میر محمد صادقی بودند که این میهمانی و ضیافت الهی را در فضای بسیار صمیمانه ، معنوی و پر برکت منزل خویش برگزار نمودند.

ایشان که از اعضای نخست  هیئت امنا و از موسسین اولیه مدارس جامعه تعلیمات اسلامی هستند همواره در راه پیشبرد اهداف آموزش و تربیت دینی قدمهای بلندی برداشته اند.

در ابتدای جلسه دانش آموز سروری از دبستان 22 بهمن شهرری با تلاوت آیاتی از قرآن کریم فضای مجلس را عطرآگین نمود و در ادامه جناب آقای لولاچیان ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان به تشریح فعالیت های صورت گرفته در یکسال گذشته پرداختند. سپس جناب آقای  علاالدین میر محمد صادقی ضمن عرض خوش آمد به حاضرین در مجمع، ارتباط خود را با جامعه تعلیمات اسلامی به هفتاد سال پیش عنوان نمودند و در ادامه به بیان خاطرات خود از دوران تحصیل در مدارس جامعه تعلیمات اسلامی پرداختند.این جلسه با سخنرانی رییس محترم هیئت امنا جامعه تعلیمات اسلامی حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری ادامه یافت و سپس جناب آقای رفیقدوست به ایراد سخن پرداختند. ایشان با مغتنم دانستن فضای معنوی موجود از میهمانان درخواست کردند که قدر این موقعیت را بدانند و در امور خداپسندانه مشارکت بیشتری داشته باشند.در ادامه این نشست نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری اقامه گردید و سپس از میهمانان به صرف افطار پذیرایی به عمل آمد.

جلسه شورای برنامه ریزی با حضور مدیر عامل و کارشناسان دفتر مرکزی برگزار گردید

روز دوشنبه 16 اردیبهشت ماه جلسه شورای برنامه ریزی با حضور اعضای محترم این شورا برگزار گردید در این نشست که مصوباتی به همراه داشت مصوبات جلسات قبل پیگری شد.

 

بسمه تعالی

 

پیام جامعه تعلیمات اسلامی بمناسبت حلول ماه مبارک رمضان

 

 

ماه برکت  زآسمان می آید        صوت خوش قرآن و اذان می آید

تبریک به مومنین عاشق پیشه       تبریک ، بهار  رمضان می آید

 

رسول گرامی (ص) : برای هرچیز زکاتی است  وزکات بدنها روزه است ....

 

گردش ماه بار دیگر ما را در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داد. با ورود به ماه رمضان عبادت خاص این ماه نیز در اذهان تداعی

می شود و از این رو ماه رمضان را  "ماه روزه " نیز گفته اند . همچنین چون بنا به روایات  مصداق صبر در قرآن  " روزه "

دانسته شده است ، آن را " ماه صبر " نیز گفته اند .

بهترین و پر فیض ترین عبادت در بهترین ایام و لیالی اوقات ، موجبات رشد و تعالی انسانها و دستیابی به قرب الهی را آسانتر می

سازد و از مصادیق  نور  علی   نور  محسوب می شود .

رمضان ، ماه رهایی از  فرش ، ماه پیوند با عرش ، ماه رسیدن به خانه دوست است .

رمضان آمده است تا ما یک بار دیگر با چشم دل به هستی نگاه کنیم و در تماشاخانه افطار و سحر قلب هایمان را صیقل دهیم .

جامعه تعلیمات اسلامی حلول ماه مبارک رمضان ، بهار قرآن ، ماه عبادتهای عاشقانه ، نیایشهای عارفانه و بندگی خالصانه را

به عموم شیعیان و مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند کریم مسئلت دارد تا در این ضیافت الهی از

خوان لطف و کرم و غفران و رحمت واسعه اش بهره مند و در این آزمون الهی با سربلندی در زمره روزه داران واقعی بشمار

آییم ( انشاء الله ) .

 

و السلام علی عبادالله الصالحین

دفتر مرکزی جامعه تعلیمات اسلامی

اردیبهشت ماه 1398 برابر با رمضان 1440

جلسه مدیران مدارس جامعه تعلیمات اسلامی شهر تهران در مجتمع 22 بهمن برگزار گردید

تبادل تجربیات ناب بین مدارس از جمله اهداف مدارس جامعه تعلیمات اسلامی است که این مهم در جلسات فصلی مدیران صورت می پذیرد . در همین راستا روز سه شنبه اولین جلسه فصلی مدیران مدارس در سال 1398 در مجتمع 22 بهمن شهرری برگزار گردید. فضای معنوی، صمیمانه و پربار این جلسه از جمله  خصوصیات این نشست بود . در ابتدای جلسه آقای رحیمی مدیریت مجتمع ضمن خوش آمد گویی  به میهمانان جلسه از جمله موفقیت های حاصل شده در این مجتمع را مرهون همسایگی با حرم مطهر عبدالعظیم حسنی (ع) دانستند و پس از آن به بیان تاریخچه تاسیس دبیرستان و اهم فعالیت های انجام شده در این مجتمع پرداختند.بازدید از بناهای تاریخی و مذهبی و حضور در حرم مطهر عبدالعظیم حسنی و امام زادگان واجب التعظیم (علیهم السلام)از دیگر برنامه های این مجتمع بود که روز گذشته انجام شد.

بسم الله الرحمن الرحیم

 

پیام جامعه تعلیمات اسلامی بمناسبت بزرگداشت مقام معلم

 

اردیبهشت با نفس های پیامبرانه ات جوانه می زند و تو می آیی تا خورشید معرفت و آگاهی به خالق هستی و محبت به اهل بیت ( علیهم السلام ) را درقلب های حاصلخیز فرزندان سرزمینت بکاری . وارد که می شوی چشم های شوقمان چون پنجره هایی آفتابی ، به سویت گشوده می شوند . می آیی و عطر حضورت فضای کلاس را پر می کند .

ای رازدار دلهای کوچک و معصوم و سنگ صبور غم های پروانه ها  تو آمده ای تا روح حقیقت را پاسداری کنی و از چهره جاهل زمین ، گرد و غبار این همه ندانستن را بزدایی .

لب که به سخن می گشایی ، صد ها پرنده سپید بال در آسمان معرفت به پرواز در می آیند و من لبریز این همه آبی ، پریدن را تجربه می کنم .

ای آسمانی   زمینی رخسار ! اینگونه که عاشقانه به رویشمان کمر بسته ای ، دیر نیست که از هر گوشه این خاک ، صنوبرانی  سربلند ، با انگشتان سبزشان ، گیسوان خورشید د انش و فن آوری را شانه بزنند و ستاره های  فروزان پژوهش ، از چشمان آگاه همین نوباوه گان  بزرگان اندیشه ، روشنی بخش رصد خانه های تاریک جهان گردد .

تو را چه نامم ای عصاره مهربانی و ایثار و عشق ؟ از شیره جانت می نوشانی و رگهای کبودمان را از خون کاوش و تفکر می انباری ، تا نفس های زندگی مان با نبض آینه ها هماهنگ شود . جامعه تعلیمات اسلامی ضمن بزرگداشت شهادت استاد فرزانه مرتضی مطهری، مقام شامخ معلمین فرهیخته رادراین هفته که مزین به نام معلم گشته است را ارج نهاده و از آستان ایزد منان وحضرات معصومین ( علیهم السلام ) برای ایفای این مسئولیت خطیر استمداد طلبیده و توفیق این بزرگواران را در دستیابی به اهداف مقدس تعلیم و تربیت اسلامی و تحقق آرمانهای  امام راحل ( ره ) و پیروی از منویات مقام عظمای ولایت حضرت آیه الله  خامنه ای ( دام عزه )  بویژه  رهنمود های  معظم له در بیانیه " گام دوم انقلاب  " تحت توجهات حضرت بقیه الله الاعم ( ارواحنا له الفداء) از خداوند متعال مسئلت می نماید .

 

 

                                                                                                و السلام علی عبادالله الصالحین

                                                                                                     جامعه تعلیمات اسلامی

  اردیبهشت 1398

 

جلسه سه دوره تحصیلی مدیران مدارس جامعه تعلیمات اسلامی

 

به اطلاع مدیران محترم مدارس می رساند اولین برنامه جلسه مدیران سه دوره تحصیلی شهر تهران در سال 1398 در مورخ سه شنبه 10/02/1398 به میزبانی مجتمع آموزشی 22 بهمن شهرری برگزار می گردد

 

آدرس : شهرری، خیابان شهید ید حسن غیوری، چشمه علی، مجتمع آموزشی 22 بهمن

 

یازدهمین جشنواره پژوهش دانش آموزی دبیرستان نرگس

 

السلام علیک یا صاحب الزمان- عج
 
برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان دبیرستان نرگس در حسینیه قهرودی ها
 
جشن بزرگ نیمه شعبان در حسینیه قهرودی ها با حضور معلمان ، دانش آموزان ، اولیاء گرامی و مهمانان بزرگوار دبیرستان نرگس دوره اول و دوم در روز پنجشنبه 29 فروردین ماه برگزار گردید.
 
در این مراسم علاوه بر دعوت از مهمانان عزیز ، حاصل کارگاه های هنری و مهدوی دانش آموزان به نمایش گذاشته شد.
 
مجری توانمند برنامه جناب آقای شفیعی بودند که پس از قرائت قرآن کریم توسط قاری محترم جناب آقای مولوی از دانش آموزان عزیز پایه دهم خانم ها حنانه حسینی و زینب میرزابیگی جهت قرائت متن زیبا با موضوع منتظران حضرت ولی عصر (عج) دعوت نمودند.
 
پس از آن از حجت الاسلام و مسلمین جناب آقای محمودی استاد تخصصی بنیاد مهدویت ، به سخنرانی پرداختند.
 
در ادامه مسابقه ای بین دانش آموزان با همراهی پدران گرامی برگزار شد.
 
اجرای مولودی توسط مداح اهل بیت جناب آقای میثم قشنگ از دیگر برنامه های این مراسم باشکوه بود.
 
بعد از اجرای مولودی ، عرض خوش آمدگویی و تبریک اعیاد شعبانیه ، به ویژه میلاد با سعادت حضرت مهدی علیه السلام توسط سرکارخانم نبوی مدیریت محترم دبیرستان نرگس صورت گرفت و ایشان درباره فعالیت های دانش آموزان در دهه مهدویت و هدف از برپایی غرفه های مهدوی با اولیاء صحبت نمودند.
 
از جناب حاج آقا لولاچیان جهت سخنرانی برای اولیاء گرامی دعوت شد و ایشان نیز با کلام پر فیض خود محفل را مستفیض نمودند.
 
اختتامیه مراسم اهداء جوایز به دانش آموزان برتر در غرفه های هنری و بازدید از غرفه ها توسط اولیاء گرامی بود.
 
 
 
 
 
 
 

داده نما - سخنان رهبر معظم انقلاب پیرامون جوان

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، غلامحسین حیدری معلم ماندگار و معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش عصر روز گذشته بر اثر سکته قلبی درگذشت.

مرحوم حیدری در سال 1322 در شهر مقدس مشهد متولد شد؛ وی پس از اتمام تحصیلات متوسطه در دانشگاه فردوسی مشهد در رشته زبان و ادبیات انگلیسی تحصیل کرد و با درجۀ ممتاز فارغ‌التحصیل شد. سپس در دانشگاه تهران، دوره کارشناسی ارشد را گذراند و در محضر علما و روحانیون بزرگواری همچون آیات عظام حجج اسلام درافشان، شوشتری، مولوی، حکیمی، شهید هاشمی‌نژاد با معارف و فرهنگ اسلامی آشنا شد.

وی در سال 1344 وارد سنگر حیات‌بخش معلمی شد و در مقاطع مختلف تحصیلی، مراکز تربیت معلم و در دانشگاه‌ها تلاش مجاهدانه داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سمت‌های رئیس آموزش‌ و پرورش اسفراین، بجنورد، مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان و خراسان، معاون تأمین و تربیت نیروی انسانی وزارت آموزش‌ و پرورش، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی و قائم مقام وزیر انجام وظیفه کرد.

مرحوم حیدری پس از آن به عنوان مدیر امور فرهنگی و روابط بین‌الملل آستان قدس رضوی و خادم افتخاری حرم مطهر رضوی به خدمت در آن بارگاه نورانی پرداخت و در سال 1392 نیز به عنوان «معلم ماندگار» در سطح کشور انتخاب و معرفی شد.

از جمله تألیفات وی می‌توان به «ژاپن، تیشه‌ها و ریشه‌ها»، «شهید دکتر باهنر و تحول بنیادین در تعلیم‌ و تربیت اسلامی»، «مدیریت مراکز شبانه‌روزی»، «سر دلیران رضوی» و کرامات حضرت رضا(ع) (6 جلد) اشاره کرد.

جامعه تعلیمات اسلامی ضمن عرض تسلیت به جامعه معلمین فداکار و پرتلاش کشور و همچنین عرض تعزیت به خانواده محترم این فقید سعید از خداوند متعال برایاین معلم ماندگار علو درجات را مسئلت دارد.

ضمنا به اطلاع می رساند مراسم ترحیم حاج غلامحسین حیدری روز چهارشنبه از ساعت 16  الی 17/30 در مسجد نور واقع در میدان جهاد  برگزار می گردد.