اخبار دفتر مرکزی اخبار دفتر مرکزی

دیدار با معاون مستعدان بنیاد ملی نخبگان

در روز دوشنبه 19 آذر ماه  جلسه ای با حضور آقای جوانشیر (معاون آموزشی و پرورشی جامعه تعلیمات اسلامی) و آقای ایمانی (مسئول دانش آموختگان و انجمن اولیا و مربیان جامعه تعلیمات اسلامی) در دفتر جناب آقای دکتر فیض معاون بخش مستعدان بنیاد ملی نخبگان برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا جناب آقای دکتر فیض به تشریح ساختار جدید بنیاد ملی نخبگان پرداختند سپس پیرامون همکاری های فی مابین جامعه تعلیمات اسلامی و بنیاد ملی نخبگان بحث و گفتگو بعمل آمد و دکتر فیض اظهار امیدواری نمودند که در ساختار جدید اولا از تجارب تربیتی و آموزشی مدارس جامعه تعلیمات اسلامی که در امرتعلیم و تربیت نونهالان خود پیشگام بودند بهره گیری به عمل آید . ثانیا نسبت به امر نخبه پروری همکاری های دوجانبه با جامعه تعلیمات اسلامی صورت گیرد.در این جلسه آقای دکتر فاتح راد (از دانش آموختگان مدارس جامعه تعلیمات اسلامی ) نیز حضور داشتند.

این آزمون در روز چهارشنبه ساعت 9 الی 16 بصورت آنلاین برگزار می شود.

برای شرکت در آزمون از طریق لینک زیر وارد صفحه آزمون شده و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارد صفحه سوالات شده و پاسخ دهید

نام کاربری = شماره موبایل

رمز عبور = کد ملی

لینک آزمون آنلاین کتاب سیصد نکته در مدیریت اسلامی

 

دیدار با دکتر سعید شیخ محمدی از دانش آموختگان مدارس جامعه تعلیمات اسلامی

دکتر سعید شیخ محمدی که از دانش آموختگان مدارس جامعه تعلیمات اسلامی است هم اکنون در حرفه دندانپزشکی مشغول خدمت رسانی به مردم می باشد. در دیداری که با ایشان در مرکز درمانگاهی به عمل آمد دکتر شیخ محمدی ضمن بیان نکات اخلاقی از دوران آموزش خود در مدارس اسلامی خاطرات دوران تحصیل خود  را نیز عنوان نمودند .آقای شیخ محمدی معتقد است مهمترین عاملی که باعث می شود یک دانش آموز عملکرد خوبی در آینده داشته باشد و رفتار و کردار وی همراه با رعایت تقوی باشد ،محبت معلم و آموزش عملی آموزگار است.ایشان با تاکید بر اینکه محبت معلم می تواند دانش آموز را از نظر درسی و اعتماد به نفس در بهترین مرحله آموزشی قرار دهد موفقیت های خود را  مرهون زحمات شبانه روزی معلمان خود در مدارس اسلامی دانست.

طرح مابه (مرکز آموزش بازی های هدفمند)

در بین نوآوری هایی که هر آن در حال شکل گیری است، ایجاد یک واحد مستقل برای بازی دانش آموزان دبستانی می تواند کمک به یادگیری مهارتهای اجتماعی آنان باشد. در همین راستا دبستان جعفری اسلامی با مدیریت آقای آتش دست توانسته است با بهره گیری از فضای های موجود در این واحد آموزشی و با بهره گیری  از مشاوره اساتید برجسته فضایی را به امر آموزش از طریق بازی اختصاص دهد در این فضا دانش آموزان ضمن کسب مهارت های زندگی و اجتماعی خلاقیت و استعداد های آنان در حین انجام بازی شکوفا شده و نسبت به انجام امور شخصی و اجتماعی خود آموزش داده می شوند. از دیگر مزایای این مرکز آموزشی می توان به آموزش دروس تحصیلی از طریق بازی اشاره کرد.آقای آتش با بیان اینکه دیستان جعفری اسلامی در داخل بازار واقع شده است و برای جذب دانش آموز نیازمند طراحی  و نوآوری های خلاقانه و ایجاد فضایی متمایز از مدارس دیگر است؛ طرح های دیگری نیز در دست اجرا دارد که می تواند نسبت به آموزش بیش از پیش دانش آموزان کمک کند. لازم به ذکر است دبستان جعفری اسلامی از اولین مدارس جامعه تعلیمات اسلامی که در منطقه 12 تهران و در بازار واقع شده است این دبستان با قدمتی در حدود چند دهه در حال حاضر با مدیریت آقای آتش دست به کار خود ادامه می دهد.

دکتر شیخ محمدی از اساتید دانشگاه تربیت مدرس

روز چهارشنبه مسئول دانش آموختگان جامعه تعلیمات اسلامی با دکتر شیخ محمدی دیدار نمود. این دیدار که در دانشگاه تربیت مدرس صورت پذیرفت آقای شیخ محمدی ضمن پاسخگویی به سوالات آقای ایمانی به بیان خاطرات و شیوه تحصیلی خود در دوران تحصیل در مدارس جامعه پرداخت.دکتر شیخ محمدی دارای مدرک دکترا  از کشور کانادا می باشد که در سال 1388 پس از اخذ مدرک به ایران بازگشته و  بعنوان استاد در دانشگاه تربیت مدرس مشغول به فعالیت می باشند.

بازدید علمی تخصصی مدیران مدارس جامعه از مجتمع فناوری های نوین دانشگاه صنعتی شریف

مدیران مدارس جامعه تعلیمات اسلامی در روز دوشنبه 12 آذر ماه از مجتمع خدمات فناوری های نوین دانشگاه بازدید نمودند. در این بازدیدابتدا جناب آقای مهندس حسینی (معاون پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف) پیرامون اکوسیستم دانشگاه بیانات مبسوط و گزارشی از روند فعالیتهای شرکت های دانش بنیان ارائه نمودند.سپس مدیران محترم از بخشهای مختلف مجتمع خدمات فناوری های نوین بویژه استارت آپ ها و مراحل مختلف فعالیت های این بخش بازدید بعمل آوردند.در بخش پایانی مدیران محترم، با دوتن از اساتید دانشگاه صنعتی شریف آقایان دکتر فاتح راد و بهمن آبادی که از دانش آموختگان مدارس جامعه تعلیمات اسلامی بودند آشنا شدند و اساتید محترم پیرامون خاطرات دوران تحصیل و نقش مدیران در جهت دهی به دانش آموزان نسبت به کارآفرینی و اشتغال مطالب ارزشمندی ایراد نمودند.لازم به ذکر است در آغاز بازدید مدیران محترم بر سر مزار شهدای گمنام جنگ تحمیلی حضور یافته و با قرائت فاتحه ضمن تجدید عهد و پیمان با شهدا یاد و خاطره ایشان را گرامی داشتند.

بازدید کارشناسان جامعه تعلیمات اسلامی از مدرسه علمی همدان

روز یکشنبه یازدهم آذر ماه کارشناسان جامعه تعلیمات اسلامی از مدرسه علمی همدان بازدید نمودند در این برنامه سرکار خانم جواد زاده معاونت پرورشی و قرآن دفتر مرکزی به همراه سرکار خانم دادگستر نیا (مدیریت دبستان امام علی علیه السلام) و سرکار خانم سلیمانی (مدیریت تزکیه اسلامی شهرری) حضور داشتند . این بازدید یکروزه با حضور در فضاهای مختلف آموزشی و همچنین دیدار با مدیریت محترم  سرکار خانم غفاریان و دیگر دست اندر کاران این مدرسه پایان یافت.

بازدید مسئولین جامعه تعلیمات اسلامی از مجتمع سادات اصفهان

روز چهارشنبه هفتم آذر ماه کارشناسان جامعه تعلیمات اسلامی از مجتمع سادات اصفهان دیدن کردند در این دیدار که با حضور مدیران محترم مجتمع صورت پذیرفت، مسئولین دفتر مرکزی در جریان  طرح ها و برنامه های این مجتمع قرارگرفتند. در این بازدید که در ساعات آموزشی مجتمع انجام شد آقای جوانشیر به همراه آقای ایمانی از فضاهای مختلف این مجتمع بازدید نمودند و همچنین ایشان با حضور در کلاسهای درس از نزدیک با دانش آموزان و مربیان آنها گفتگو نمودند. این دیدار تا انتهای ساعت آموزشی این مجتمع ادامه داشت.لازم به ذکر است مجتمع سادات اصفهان از مجموعه مدارس جامعه تعلیمات اسلامی است که در هر دوره تحصیلی بیش از سیصد دانش آموز دارد و با مدیریت محمد رضا توکلی (ابتدایی)، سید محسن فتحی (دوره اول متوسطه) و سید مصطفی فتحی (دوره دوم متوسطه) اداره می گردد.

برگزاری دومین کارگاه توانمند سازی

روز چهارشنبه 30 آبان دومین جلسه توانمند سازی برگزار خواهد شد این کارگاه آموزشی که ویژه مدیران مدارس جامعه تعلیمات اسلامی سراسر کشور می باشد با حضور استاد دکتر علی آقا پیروز برگزار می گردد.عنوان این دوره ی آموزشی نظام مدیریت اسلامی می باشد که از ساعت 8 صبح الی 4 بعد ازظهر تشکیل می گردد.

جلسه شورای برنامه ریزی

روز یکشنبه جلسه شورای برنامه ریزی با حضور اعضای محترم این شورا برگزار گردید در این جلسه که با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز گردید آقای دکتر حیدری ضمن بیان حدیثی با این عنوان که : "انسان باید  به عیب خود آگاه و به عیب دیگران ناآگاه باشد " به بیان آداب خردمندی پرداختند و خردمندی را حاصل جمع هوش، اخلاق و اراده تعریف نمودند و پس از آن به 20 مورد از ویژگی های انسان خردمند اشاره نمودند. در ادامه مصوبات جلسه گذشته پیگیری و پیشنهادات و طرح های جدیدی نیز به تصویب رسید.

برگزاری کارگاره پیشگیری از آسیب های فضای مجازی

روز چهارشنبه 23 آبان ماه کارگاه پیشگیری از آسیب های فضای مجازی در دفتر مرکزی با حضور دکتر محمدی برگزار گردید.در این جلسه که اعضای محترم انجمن اولیا و مربیان مدارس جامعه تعلیمات اسلامی حضور داشتند سرهنگ محمدی ضمن ارائه راه کارهای پیشگیری از آسیب ها و خطرات فضای مجازی و پیام رسانهای خارجی به سوالات حاضرین در جلسه پاسخ دادند.

برگزاری مسابقات ورزشی جامعه تعلیمات اسلامی

آبان ماه 1397

روز یکشنبه و سه شنبه 20 و 22 آبان ماه ورزشگاه شهدای 17 شهریور شاهد حضور دانش آموزان و مربیان ورزش مدارس جامعه تعلیمات اسلامی بود در این دوره از مسابقات که به مناسبت روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی برای نخستین بار اجرا گردید دو رشته پینگ پنگ دختران و فوتسال پسران برگزار شد از ویژگی این دوره از مسابقات حضور قوی و جدی دانش آموزان و نیز رقابت سخت و تنگاتنگ فوتسال پسران که در نهایت تیم های اول تا سوم از دست مسئولین جامعه تعلیمات اسلامی جوایز و مدالهای خود را دریافت نمودند. از دیگر ویژگی های این مسابقات حضور سرمربی اسبق تیم ملی فوتسال ایران آقای حسین شمس بود که باعث دلگرمی دانش آموزان و حاضرین در مسابقات بود.

http://air.ir/oFS                      جهت دریافت تصاویر این دوره از مسابقات بر روی لینک روبرو کلیک نمایید 

اولین جلسه توانمند سازی با موضوع سبک زندگی براساس آموزه های دینی برگزار گردید

روز دوشنبه دفتر مرکزی جامعه تعلیمات اسلامی شاهد حضور معاونین و مربیان پرورشی، روحانیون، مبلغین و مشاورین تحصیلی بود. در کارگاه توانمند سازی که با عنوان سبک زندگی براساس آموزه های دینی برگزار گردید استاد مدعو حجت الاسلام و المسلمین دکتر توانایی سخنرانی نمودند ایشان در سخنان خود به نکات  و روشهای کاربردی تعلیم و تربیت از دیدگاه اسلام و بر اساس مبانی قرآنی و احادیث ائمه پرداخته و بر همین اساس توجه به ابعاد همه جانبه و توانمندی تمامی دانش آموزان در عرصه های مختلف علمی ، هنری ، ورزشی را لازم دانستند . این کارگاه توانمند سازی در جلسه دوم خود در روز چهاشنبه از ساعت 8 الی 12 ادامه خواهد داشت.

درگذشت همسر جناب آقای مرتضایی، مدیریت دبستان کنی

به اطلاع می رساند همسر مکرمه آقای مرتضایی مدیریت محترم دبستان کنی دارفانی را وداع گفت.دفتر مرکزی جامعه تعلیمات اسلامی ضمن عرض تسلیت به آقای مرتضایی از خداوند متعال برای آن مرحومه طلب رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان اجر جزیل و صبر جمیل مسئلت دارد.

برگزاری دوره های ضمن خدمت رسمی در دفتر جامعه تعلیمات اسلامی

چندی پیش دفتر مرکزی جامعه تعلیمات اسلامی موفق به کسب مجوز برگزاری دوره های ضمن خدمت گردید و در همین راستا اولین دوره از این کلاس ها ی آموزشی با عنوان "سبک زندگی بر مبنای آموزه های دینی " در روز دوشنبه و چهارشنبه 21 و 23 آبان ماه از ساعت 8 الی 12 برگزار می گردد. این دوره ها با توجه به ارائه گواهی رسمی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و همچنین برخورداری از اساتید مجرب می تواند برای مخاطبان خود دارای اهمیت باشد.