اخبار دفتر مرکزی اخبار دفتر مرکزی

دیدار با آقای دکتر محسن ایمانی

آقای دکتر محسن ایمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس؛ وارداتاق ایشان که شدیم با انبوهی از کتاب و جزوات و پایان نامه های دانشجویان روبرو شدیم آنچنانکه  میز کار ایشان در  زیر انبوهی از جزوات و دستنوشته دانشجویان محو بود و فضای بسیار کمی را حتی برای خودشان اختصاص داده بودکتابخانه هایی لبریز از کتاب که فضای اتاق ایشان را محدود کرده بود و این نشان از به روز بودن و تعامل ایشان با دانشجویان بود،  دکتر ایمانی با 62 سال سن که تمام عمر خود را صرف آموختن و آموزش کرده بود ایشان از سال 1342 و از آغاز دوره ابتدایی تاپایان دوره متوسطه در مدارس جامعه تحصیلات خود را ادامه داده است و پس ازآن در دانشگاه تهران پذیرفته شدند و اکنون سالهای متمادی است  که دانشجویان بسیاری در کلاس درس ایشان علم اندوزی می کنند.

دکتر ایمانی در ابتدا ضمن معرفی خود و بیان سوابق تحصیلی از خاطرات بسیار شیرین خود در دوران تحصیل در مدارس جامعه بیان نمودند و پس از آن نکات مهمی را به عنوان شیوه تدریس معلمین عنوان کردند:

 

1-پاسخگو بودن به دانش آموز حتی در مورد سوالات مبهم و به نظر کم اهمیت آنها میل به کنجکاوی را در ایشان افزایش می دهد

2- معلم در مورد مسئله ای که نمی داند صریحا بگوید که در این مورد علم ندارد.

3-معلم می تواند با استفاده از ادبیات ، لطایف و  نکته های ادبی از داستانها و اشعار بزرگان همچون سعدی، حلاوت و شیرینی کلاس حتی کلاس های ریاضی و علمی را دوچندان کند و دانش آموز را مشتاق به یادگیری نماید.

4-بکار گیری روش های متعادل نه سخت و نه آسان در آموزش و تربیت فرزند نیز به همین گونه باشد

5- دانش آموزان وقتی موفق خواهند بود که معلم با ایشان ارتباط عاطفی برقرار کند و همین امر می تواند آنها را به فردای تحصیل مشتاق نماید

6- معلم باید همیشه در حال افزایش علم و دانش خود باشد و بداند که دایره ندانستن بسیار وسیع تر از دایره دانسته های اوست و با وسیع کردن دایره دانایی خود مجهولات بیشتری را حل خواهد کرد.

مکن ای صبح طلوع...

فصل تابستان است اما شور حسینی، تابستان و تعطیلی نمی شناسد، بیرق عزای امام، مدارس را سیاه پوش کرده و با نزدیک شدن تاسوعا و عاشورای حسینی دانش آموزان به همراه والدین شان پرشورتر مراسم سوگواری خامس آل عبا را برگزار می نمایند.در این میان هر کس مشتاقانه می خواهد سهمی در این مراسم پر شور داشته باشد. یکی با لیوان و مشک به  عزاداران آب می دهد و یکی در حال جفت کردن کفش و دیگری به پذیرایی از سوگواران مشغول است. اینجا از مداح تا آشپز همه و همه دانش آموزان همین مدرسه هستند که با وجود تعطیلات تابستان در مدارس حضور دارند و باور دارند که اباعبدالله الحسین (ع) تعطیل بردار نیست. نوای حسینی به گوش می رسد و بچه ها با آن همنوایی می کنند...

امشبی را شه دین در حرمش مهمان است

عصر فردا بدنش زیر سم اسبان است

                                                          مکن ای صبح طلوع

شب قتل است یک امشب که حسین مهمان است

غمش امشب همه از تشنگی طفلان است

                                                          مکن ای صبح طلوع

جامه ای صبح مزن چاک مده جولان را

هست مهمان شه دین امشب و یک فردا را

                                                          مکن ای صبح طلوع ...

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا ابا عبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک علیک منّی سلام الله ابدا ما بقیت و بقی اللیل و النهار و لا جعله الله آخر العهد منّی لزیارتکم السّلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین و رحمه الله و برکاته

پیام جامعه تعلیمات اسلامی بمناسبت بازگشایی مدارس - سال تحصیلی (99-98)

تقارن ماه مهر ، ماه مهربانی مهتاب ؛ ماه میزبانی نیمکت های عاشق درس و مدرسه ؛ ماه شکوفایی نیلوفران در دعای نم نم باران های عاشقانه پاییز با ماه محرم ، ماه پیروزی خون بر شمشیر ؛ ماه پاسداری از حرمت انسان ؛ ماه حریم ایمان و حصار  قرآن  بررهروان صدیق حضرت ابا عبدالله الحسین ( ع) گرامی باد .

ماه محرم یادآور درس عزت و آزادگی و شجاعت و افتخار است و در چنین ماهی حضرت سیدالشهداء (ع) پیامهای شفا بخشش را همه ساله بر بالهای سرخ شهادت می نویسد و پیک های رهایی را بر موج های محرم و عاشورا سوار می کند .

کلاسهای کربلا  در همه جا به من و تو و به همه آنانکه  به نجات " انسان " می اندیشند درس " آزادی "  و "رهایی" از اسارت نفس و طاغوت های زمان  می آموزد که نمونه هایی از درسهای زیبای حضرت سید الشهداء (ع) در هفته دفاع مقدس جلوه گر گشته است .

هفته دفاع مقدس یادآور عشق و ایثار و از خودگذشتی و وفاداری به مقام عظمای ولایت است . در ایام هشت سال دفاع مقدس رزمندگان اسلام با بهره گیری از مکتب سرور و سالارشهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) همچون مولای خویش "مرگ سرخ را به عنوان "پل عبور " به آخرت برگزیدند و " بقای خویش " را در "فنا " و " ماندن " را در " رفتن " و " حضور " را در " غیبت" و " شهادت " را حضور جاودانه در تاریخ یافتند .

مدارس جامعه تعلیمات اسلامی  با الهام از تعالیم نورانی قرآن مجید و مکتب اهل بیت (علیهم السلام ) و با بهره گیری از رهنمود  های مقام معظم رهبری ( حضرت ایه الله خامنه ای ) در سال تحصیلی جدید  که با عنوان " مهر حسینی "  آغاز گر آن می باشند

مصمم هستند تا جلوه هایی از تحقق مراتب حیات طیبه را به صورت های زیر به منصه ظهور رسانند :

1- توسعه فرهنگ و سواد قرآنی با تاکید بر انس با قرآن

2-استقرار مدیریت برنامه محور ، کیفیت مدار و تعالی بخش و دانش آفرین

3-تربیت دانش آموزانی  فرهیخته و آشنا به هویت اسلامی و ملی خود و برخوردار از مدارج معنوی – اخلاقی – علمی و انقلابی

4-تاکید بر تفکر پژوهشی جهت پرورش روحیه پرسشگری ، تفکر خلاق و ایده پرور

5-تقویت روحیه الگو پذیری از ائمه طاهرین ( علیهم السلام ) و بویژه حضرت سید الشهداء  با شعار

"رفتار حسینی – نشاط یادگیری "  وبرگزاری مراسم در یکشنبه های "علوی و فاطمی" در مدارس جامعه تعلیمات اسلامی

6-اجرای منویات مقام معظم رهبری (دام عزّه ) درزمینه تحقق "سند تحول بنیادین آموزش وپرورش و مدرسه صالح" و   بیانیه " گام دوم انقلاب "

خدایا چنان کن سرانجام کار              تو خشنود باشی و ما رستگار

 والسلام علی عبادالله الصالحین

جامعه تعلیمات اسلامی

 

پیام جامعه تعلیمات اسلامی یزد به مناسبت بازگشایی مدارس

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار داشت: در مکتب امام حسین (ع) سیمای مؤمن، مجاهد و برگزیده در پیشگاه خداوند را می‌توانید مشاهده کنید. بی جهت نبود که همه انبیا و اولیا در طول تاریخ چشم امیدشان به این نام دلآرا بود.

وی ادامه داد: امام حسین (ع) به صورت متفاوت وارد میدان جنگ شدند در حالی که رسالت ائمه و انبیا را بر دوش داشتند و کاری کارستان کردند و حق جهاد را برآورده کردند. اهل بیت ایشان هم مهیای نقش آفرینی در آن مقطع حساس تاریخ بودند و رسالت خود را به خوبی انجام دادند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ابا عبدالله با همه وجود و با همه عزیزانش وارد میدان جنگ شد و مکتبی را در اختیار ما گذاشت که افراد با بصیرت آن را به خوبی درک می‌کنند.

حاج‌علی‌اکبری اظهار داشت: امام راحل ظرفیت‌های مکتب حسینی را بیش از هر کسی می‌دانستند و این آموزه‌های حسینی ملت ما را بسیج کرد و ملت ما شاگردان شایسته ای برای مکتب امام حسین (ع) بودند. ریشه و بنیان انقلاب اسلامی ما حسینی است و در چله گذشته هم ادامه یافت و معجزه این آموزه‌ها را در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی خود به خوبی دیدیم.

وی افزود: جامعه ما هرگز این درس‌ها را فراموش نمی‌کند و بر روی زمین نمی‌گذارد و مقدمات را برای ظهور امام زمان (عج) فراهم می‌کنند.

ترامپ حیثیت آمریکا را برده است

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه یاد شهدای هفدهم شهریور را گرامی می‌داریم، اظهار داشت: همچنین لازم است یاد مرحوم آیت‌الله طالقانی را گرامی بداریم که نماز جمعه تهران مدیون ایشان است و ایشان اولین امام جمعه تهران بود.

حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: لازم است از برگزارکنندگان همایش حضرت علی‌اصغر (ع) تشکر ویژه داشته باشم چرا که این حرکت بسیار فراگیر و به یک دستگاه تربیتی تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه ملت ما با الهام از مکتب حسینی، درس مقاومت را آموخته است، تصریح کرد: مردم ما به خوبی زیبایی‌های مکتب حسینی را تجربه کرده‌اند، در محور جهاد در راه خدا و حفاظت از کشور، این مکتب را نشان داده‌اند. در میدان مجاهدت به خوبی و به تأسی از مکتب حسینی حضور یافتند و امروز شناسه ملت ایران در همه دنیا، جمله «ابا عبدالله (ع)» یعنی «هیهات من‌الذله» است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: حضرت اباعبدالله (ع) دست ملت ما را گرفت و از حضیض ذلت به اوج عزت رساند و راه روشنی را برای همه ملت‌های عالم در اختیار آنان قرار داد.

حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه ما امروز از ثمره روش حسینی در مقاومت فعال، جدی، هوشمندانه و پافشاری خستگی‌ناپذیر بر آرمان‌های حسینی بهره می‌بریم، گفت: این میدانی است که پیش‌روی ماست و مشاهده می‌کنیم که وضعیت دشمن اصلی ما یعنی آمریکا، به هیچ‌وجه خوب نیست که آمریکا نمونه‌ای از همان تبار یزیدی است و همان خصوصیات را دارد.

دنیا به عصر پساآمریکا فکر می‌کند

وی ادامه داد: امروز در داخل آمریکا، اجماعی وجود دارد مبنی بر اینکه افول این کشور نزدیک است و آینده‌شناسان و نظریه‌پردازان هم در این زمینه گزارشات مختلفی را ارائه کرده‌اند که آمریکا دیگر حتی کشور ۱۰ سال پیش هم نیست و دنیا به عصر پساآمریکا فکر می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: آمریکا در شرایط فعلی قدرت سیاسی و اقتصادی و توان تأثیرگذاری چندانی ندارد، اخیراً در مجله آمریکایی مطلبی تحت عنوان «پایان هژمونی آمریکا» نوشته شده بود و این مسئله کاملاً وضعیت اسفبار آمریکا در جهان را نشان می‌دهد.

حاج‌علی‌اکبری بیان کرد: هیئت حاکمه آمریکا با گرفتار شدن به بیماری سرگشتگی استراتژیک و راهبردی، آخرین تلاش خود را می‌کند که چهره ابرقدرتی آمریکا را حفظ کند اما دیگر امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: اقتصاد آمریکا دیگر اجازه ابرقدرت بودن را به این کشور نمی‌دهد، چرا که این کشور حدود ۲۰ هزار میلیارد دلار بدهی دارد، همچنین قدرت اقتصادی آمریکا شکسته شده است، امروز صرفاً ۱۵ درصد از اقتصاد جهانی را بر عهده دارد و به زودی این وضعیت هم کاهش می‌یابد.

آمریکای مستکبر گرفتار پوکی استخوان مزمن شده است

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به وضعیت نامطلوب آمریکا در شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی، گفت: تمامی شاخص‌های آمریکا در این مسئله چون میزان استفاده از مواد مخدر، توسعه زندان‌ها، بی‌خانمانی، گرسنگی، زیر پا گذاشتن دموکراسی، ناهنجاری‌های جنسی و اخلاقی و فاصله طبقاتی زیاد، بحران این کشور را نشان می‌دهد، این همان افول موریانه‌ای است که از درون در حال پوسیدن است، این دستگاه استکباری گرفتار پوکی استخوان مزمن شده و از درون در حال متلاشی شدن است.

حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه وضعیت سیاسی آمریکا هم شرایط خوبی ندارد، اظهار داشت: با ظهور پدیده عجیب و غریب در سیاست آمریکا یعنی دونالد ترامپ، می‌بینید که سیاست این کشور روز به روز به افول نزدیک‌تر می‌شود و چه به روز حیثیت آمریکا آورده است و این آدم که با شعار «جلوگیری از افول آمریکا» به میدان آمد، گویا آمده است که تیر خلاص را به حیثیت آمریکا بزند و مشاهده می‌کنید که دیگر حیثیتی برای آمریکا در سطح جهانی باقی نمانده است

حاج علی اکبری تاکید کرد: ایستادگی ملت ایران، افول آمریکا را تسریع کرده است و شکل گیری بلوک مقاومت در برابر آمریکا اعتبار جهانی و نفوذ منطقه‌ای این کشور را کاهش داده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه این افول حاصل فساد و تکبر است، اظهار داشت: آمریکا تبعیض و کودک کشی را سرلوحه خود قرار داد و در هر کجای دنیا رد پای این رژیم در ایجاد فساد، بدبختی و خونریزی مشاهده می‌شود و قطعاً هر کشوری مانند آمریکا با این رویه افول خواهد کرد و انتقام خداوند از آنها شدید خواهد بود.

وی با اشاره به ایستادگی ملت ایران در مقابل آمریکا اظهار داشت: همچنین در منطقه هم ثمرات مقاومت را مشاهده می‌کنید به گونه‌ای که جنگ ۸ ساله نیابتی با تروریست‌ها در سوریه، ۶ سال پیش با ۸۰ درصد اشغالی سرزمین سوریه بود اما امروز علیرغم آن همه سرمایه گذاری آمریکا صرفاً چند نقطه کوچک در سوریه دست تروریست‌ها باقی مانده و در این نقاط هم آنان به جان هم افتاده اند و روحیه جدیدی در مردم سوریه به وجود آمده که آنها توقع دارند بلندی‌های جولان هم آزاد شود.

حاج علی اکبری افزود: در عراق هم بیش از ۴ سال درگیری ادامه پیدا کرد به گونه‌ای که عتبات در معرض خطر بود اما به برکت مقاومت، شرایط جدید اقتدار اجتماعی را در آنجا می‌بینیم و حماقت اخیر رژیم صهیونیستی در حمله پهپادی به مقر حشدالشعبی موج جدیدی از مخالفت را در ملت عراق علیه آمریکایی‌ها شکل داده است و عراق به سمت ساختن خودش پیش می‌رود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه یمن ذخیره راهبردی جبهه مقاومت محسوب می‌شود، تصریح کرد: ملاحظه می‌کنید ائتلاف موهوم آمریکایی با محوریت سعودی به هیچ جا نرسید و امروز کشتی آنان به گل نشسته است و در حالی که فکر می‌کردند ظرف دو هفته یمن را بگیرند، اما به پنجمین سال مقاومت یمن رسیده اند و آنها به دنبال آن هستند که آبرومندانه از این ماجرا خارج شوند و اخیراً نمایندگانی از یمن جهت تشکر محضر رهبر معظم انقلاب رسیدند.

وی ادامه داد: همچنین در لبنان مشاهده می‌کنید نیرنگ‌های آمریکایی در ایجاد اختلاف و جلوگیری از انتخابات و تأسیس دولت در این کشور به جایی نرسیده است و اخیراً رژیم صهیونیستی برای بازسازی خودش به دنبال آن بود که عملیاتی را در لبنان انجام دهد که دیدید آن عملیات به چه وضعیتی رسید و هم سید مقاومت آنها را تهدید کرد و تهدید خود را در مرحله اول عملی کرد و حدود دو، سه هفته است که آنان کابوس موشک‌ها را می‌بینند.

حاج‌علی‌اکبری بیان کرد: در فلسطین هم مشاهده می‌کنید راهپیمایی بازگشت به صورت هفتگی ادامه پیدا کرده و بین نیروهای جهاد و حماس وحدت برقرار شده است، صدای مقاومت بلدتر از همیشه از فلسطین به گوش می‌رسد و اخیراً هم نامه حماس به مقام معظم رهبری جهت تشکر را دیدید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: ایران سربلند خودمان هم از میان همه توطئه‌های بزرگ و کوچک به برکت مقاومت، صبر و مجاهدت حسینی در حال شکفتن و بالیدن است.

امروز شاهد دیپلماسی التماسی آمریکا هستیم

وی ادامه داد: ملت بصیر و باهوش ما با صبر خود همه توطئه‌های آمریکا را خنثی کردند در حالی که آمریکایی‌ها تصور می‌کردند ۲۲ بهمن ۹۷ در تهران خواهند بود اما امروز دیپلماسی التماسی و خواهش آنان را می‌بینید که از هر طرف میانجی می‌فرستند که این اثر مقاومت، ایستادن و دارا بودن ظرفیت بازدارندگی فعال در زمینه موشکی و توان دفاعی است.

حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه امروز توطئه‌های آمریکا یکی پس از دیگری خنثی می‌شود، گفت: دیگر از آن تابستان داغ و زمستان سرد خبری نیست و روسیاهی برای دشمنان مان می‌ماند و جبهه مقاومت سربلند می‌شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: از زمانی که اقدام راهبردی کاهش تعهدات ایران در برجام با توجه به تجربه تلخ برجام در دستور کار مسئولان ما قرار گرفته است، شاهدیم تأثیرات مثبت خود را گذاشته است.

وی متذکر شد: زمانی که ما گام اول در کاهش تعهدات برجامی را برداشتیم می‌گفتند بازار ایران ملتهب می‌شود اما دیدیم هیچ اتفاقی نیفتاد و در زمان برداشتن گام دوم هم گفتند اقتصاد ایران دچار مشکل می‌شود اما باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد و در برخی شاخص‌ها اوضاع بهتر شد.

حاج‌علی‌اکبری با اشاره به اینکه الان در جریان مذاکره با اروپایی‌ها گام سوم هم اعلام شد و از امروز اجرایی می‌شود، گفت: این تصمیم باصلابت ایرانی که میوه شیرین منطق مقاومت حسینی است، قطعاً ثمرات بهتری برای ما از دو گام قبلی خواهد داشت.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: ملت ما دیگر به وعده‌های پوچ و خیالی طرف مقابل توجهی نمی‌کند و فقط به دنبال اقدام عملی آنان هستیم و با اروپا هم مذاکره می‌کنیم اما کاملاً بدبینانه، محتاطانه و با دقت به این مذاکرات نگاه می‌کنیم و دیگر با مذاکرات کش دار موقعیت خود را متوقف نمی‌کنیم و مرحله به مرحله تصمیمات خود را اجرا می‌کنیم. تنها چیزی که می‌تواند حاصل این مذاکرات باشد، عمل است و دیگر وعده به درد ما نمی‌خورد و طرف مقابل فقط باید به تعهداتی که داده است، عمل کند.

مراسم ترحیم حجت الاسلام والمسلمین عبدالمجید رشید پور

به اطلاع می رساند مراسم ترحیم حجت الاسلام والمسلمین استاد عبدالمجید رشید پور عضو هیئت امناء جامعه تعلیمات اسلامی فردا دوشنبه 11 شهریور ماه از ساعت 5  الی  6/30 بعدازظهر در مسجد الغدیر واقع در بلوار میرداماد برگزار خواهد شد.

جلسه هیئت مدیره برگزار گردید

 روز شنبه 9 شهریور ماه جلسه هیئت مدیره با حضور اعضای محترم برگزار گردید.در این جلسه اعضای محترم ضمن پیگیری مصوبات قبلی پیشنهاداتی را نیز به تصویب رساندند.

هواالباقی

با نهایت تاسف و تاثر به  اطلاع می رساند حجت الاسلام والمسلمین عبدالمجید رشیدپور از اعضای هیئت امناء جامعه تعلیمات اسلامی دارفانی را وداع گفتند.

 مراسم تشییع پیکر آن مرحوم فردا (شنبه نهم شهریور ماه)  راس ساعت 9 صبح از مقابل منزل ایشان واقع در پاسداران بهستان هشتم پلاک 48 برگزار می گردد.

 

 

دیدار با آقای پرویزیان در جریان همایش مشهد

در اولین روز اجلاس سراسری مدیران که در شهر مشهد برگزار گردید آقای پرویزیان از اعضای محترم هیئت امنا جامعه تعلیمات اسلامی حضور داشتند ایشان که از پیشگامان خیرین جامعه تعلیمات اسلامی هستند ضمن گفتگویی که با ایشان انجام شد جاذبه سخنان شورانگیز و انگیزه بسیار خالص و نیت پاک و خدایی حاج شیخ عباسعلی اسلامی را موجب جذبشان به جامعه تعلیمات اسلامی دانستند.آقای پرویزیان از اولین اعضای هیئت امنا جامعه تعلیمات اسلامی هستند.

نشست شورای برنامه ریزی برگزار گردید

روز دوشنبه چهارم شهریور جلسه شورای برنامه ریزی با حضور اعضای این جلسه برگزار گردید.در ابتدای این جلسه که با قرائت قرآن مجید آغاز شد اعضای محترم ضمن بررسی برگزاری اجلاس مشهد نظریات خود را نسبت به این همایش ابراز نمودند و در ادامه مصوبات جلسه گذشته پیگیری گردید و پیشنهاداتی نیز به تصویب رسید

قالَ اَميرُالْمُؤْمِنينَعليهالسلام:

  «اَحْسِنُوا صُحْبَةَ النِّعَمِ قَبْلَ فِراقِها فَاِنِّها تَزُولُ وَتَشْهَدُ عَلىصاحِبِها بِما عَمِلَ فيها. »

«اميرمؤمنان على عليهالسلام فرمود:با نعمت ها قبل از جدا شدن از شما رفتار نيكو داشته باشيد كهآنها از بين مى روند و عليه صاحب نعمت ناسپاس كه چطور باآنها رفتار كرده، گواهى مى دهند».

 

پیامبر اکرمصلى الله علیه و آله:

  «حَسِّنوا أَخلاقَکُم وَ الطُفوا بِجیرانِکُم وَأکرِموا نِساءَ کُم تَدخُلُوا الجَنَّةَ بِغَیرِحِسابٍ»

«اخلاق خود را نیکو کنید و با همسایگان خود مهربان باشید و زنان خود را گرامى بدارید تا بى حساب وارد بهشت شوید»  

التوحید، ص 127(

فعالیتهای انسان بر دو نوع است           1.فعالیت نظری                               اصلی ترین اصل علم است.

                                                                   2.فعالیت عملی                             اصلی ترین اصل ادب است.

 


امام صادق علیه السلام:

« کمال ادب در ده چیز است.»

اَلْعَقلُ؛                         =                        خردمندی

   وَ الْحِلْمُ؛                      =                         بردباری

 وَالصَّبْرُ؛                       =                        شکیبایی

وَالرِّفْقُ؛                      =                        ملایمت

  وَالصَّمْتُ ؛                    =                        سکوت، خاموشی

 وَحُسْنُ الْخُلْقِ             =                       نیک خویی

وَ الْمُداراةُ                   =                       مدارا کردن

 والشُکرُ                      =                       تشکر و قدردانی

   والمَعذِرَهُ                    =                   عذرخواهی

                      والاِجازَهُ                     =                     اجازه گرفتن

اجلاس سراسری مدیران جامعه به روایت تصویر

دیدار با دکتر فرشاد امامی در مشهد مقدس

دکتر فرشاد امامی دانش آموخته مدرسه احمدیه و کمال از متخصصین مرکز تصویربرداری هسته ای بیمارستان رضوی مشهد می باشد که در فرصتی که در ضمن همایش مدیران جامعه تعلیمات اسلامی ایجاد شد با ایشان به گفتگو نشستیم.آقای دکتر امامی در ابتدا به بیان خاطرات خود از دوران تحصیل پرداختند و در ادامه نسبت به شرح فعالیت های خود در بیمارستان رضوی پرداختند .دکتر امامی در حال حاضر مسئول بخش تصویر برداری هسته ای بیمارستان رضوی مشهد می باشند .

اجلاس سراسری مدیران جامعه تعلیمات اسلامی به روایت تصویر

روز نخست

روز دوم و سوم