اخبار اخبار

بیانیه مدرسه علمیه زهرای اطهر علیها السلام، در محکومیت حادثه تروریستی کرمان

 

“مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضیٰنَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُوَما بَدَّلوا تَبدیلًا

در چهارمین سالگرد شهادت اسطوره و اسوه ایثار و مقاومت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، فاجعه تکان دهنده و دردناک تروریستی کرمان قلب همه مردم شهید پرورایران را به درد آورد.

مسیر و مکتب شهید سلیمانی با آرمان‌ها و اعتقادات ایرانیان عجین است و این‌گونه جنایت‌های کور هرگز نخواهد توانست میان ملت و آرمان‌های آن شهید جدایی افکند و بدون تردید جنایت ددمنشانه صهیونیست‌ها و حامیان و هم‌پیمانان آن‌ها موج بیداری جهانی و تشدید تنفر و انزجار از این رژیم منحوس را در پی خواهد داشت.

این واقعه تروریستی که به دست شقی‌ترین افراد و به دستور آمریکای جهانخوار و صهیونیسم خبیث اتفاق افتاد، نشانه روشنی از خباثت دشمن صهیونیستی و مزدوران او و دلیلی دیگر بر عصبانیت و استیصال این رژیم منحوس و رو به زوالی است که سیلی محکمی در طوفان الاقصی خورده است و برای بقای خود شتابزده و بی محابا و زبونانه دست به جنایات و ترورهای فردی و جمعی می‌زند.

اساتید، طلاب و کارکنان مدرسه علمیه زهرای اطهر علیها السلام ضمن محکومیت این جنایت هولناک، شهادت جمعی از هم‌وطنان عزیز را به پیشگاه حضرت ولیعصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و ملت بزرگ و انقلابی ایران تبریک و تسلیت عرض نموده، برای خانواده‌های معظم شهیدان این حادثه، صبر و اجر و برای مجروحان از درگاه خداوند متعال، شفای عاجل مسئلت می نماید.

بیانیه جامعه تعلیمات اسلامی در موضوع حوادث و رخدادهای اخیر فلسطین و غزه مظلوم و مقتدر

 

 

متن بیانیه

پيام جامعه تعليمات اسلامی بمناسبت بازگشايي مدارس

 

برگزاری اجلاس سراسری مدیران مدارس جامعه تعلیمات اسلامی

 

برگزاری اجلاس سراسری مدیران مدارس جامعه تعلیمات اسلامی از روز شنبه 24  تیر ماه به میزبانی شهر اردبیل آغاز شده و تا روز دوشنبه 26 تیر ماه ادامه دارد.

 

در نشست مشترک مدیرعامل جامعه تعلیمات اسلامی با مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران مطرح شد

 استفاده از ظرفیت نهادها و مسئولیت اجتماعی آنها در راستای ارتقا و کیفیت بخشی به امر والای تعلیم و تربیت

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، صبح دیروز در نشستی مشترک میان آموزش و پرورش شهر تهران و جامعه تعلیمات اسلامی؛ ابعاد همکاری های مشترک میان دستگاهی با رویکرد هم افزایی و اثربخشی بیشتر در امر تعلیم و تربیت؛ مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست که با حضور حجت الاسلام والمسلمین امرودی؛ مدیر عامل جامعه تعلیمات اسلامی و علیرضا کریمیان، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و شورای معاونین هر دو نهاد در اداره کل آموزش و پرورش پایتخت برگزار شد، علیرضا کریمیان؛ جامعه تعلیمات اسلامی را یک مجموعه پرافتخار و ارزشمند خواند که شخصیت های پرسابقه و خوش سابقه ای در عرصه تعلیم و تربیت، در آن فعالیت می کنند و اظهار کرد: در راستای همکاری های مشترک، آموزش و پرورش شهر تهران با افتخار در خدمت جامعه تعلیمات اسلامی است و آمادگی لازم را برای هم افزایی های بیشتر دارد.
وی با بیان اینکه می بایست از ظرفیت نهاد ها و مسئولیت اجتماعی آنها در راستای ارتقا و کیفیت بخشی به امر والای تعلیم و تربیت بهره برد افزود: می توان با امضای تفاهم نامه های مشترک میان دستگاهی، با هماهنگی و برنامه ریزی های دقیق و هدفمند؛ زمینه هم افزایی بیشتر را در زمینه های آموزشی، پرورشی و تربیتی فراهم آورد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران خاطرنشان کرد: قرارگاه جهادی تربیت با موضوع فعالیت در حوزه تربیت، در آموزش و پرورش شهر تهران شکل گرفته است و بسیاری از نهادها، ارگان ها و ظرفیت های اجتماعی و مردمی با آن همکاری مشترک دارند که اقدامات مهم و ارزشمندی نیز می توان با جامعه تعلیمات اسلامی؛ ذیل همین قرارگاه داشت.

کریمیان تامین رضایت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و اجرای مطالبات ایشان وهمچنین رضایتمندی مردم را از رویکردهای اصلی آموزش و پرورش پایتخت در راستای تحقق اهداف والای نظام تعلیم و تربیت برشمرد و ضمن اعلام آمادگی کامل جهت همکاری با جامعه تعلیمات اسلامی گفت: فرصت ها گذارا هستند و به همین منظور می بایست از فرصت های موجود به  مطلوب ترین شکل استفاده کرد و در جامعه تعلیمات اسلامی تجربیات گران بهایی وجود دارد که از آن استفاده می کنیم

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین امرودی؛ رییس جامعه تعلیمات اسلامی با اشاره به سابقه ٨٠ ساله این جامعه در امر تعلیم و تربیت اسلامی گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) جامعه تعلیمات اسلامی را پیش قراول تعلیم و تربیت خوانده اند و این امر، مسئولیت ما را دو چندان کرده است، لذا درصدد اقدامات و فعالیت های هر چه بیشتر از پیش هستیم.  

وی با اشاره به ٢٨ واحد آموزشی جامعه تعلیمات اسلامی، رویکرد اصلی این واحد ها را تامین محیطی مطلوب و اثربخش در دو حوزه اخلاقی و تحصیلی دانست و افزود: در هر سازمانی مهم ترین موضوع نیروی انسانی متخصص و متبحر است و ما در تلاش هستیم با همکاری های مشترک بیشتر با آموزش و پرورش، ذیل قوانین و مقررات وزارت آموزش و پرورش؛ یک الگوی مناسب در تعلیم و تربیت را هم از لحاظ فیزیکی و هم تعلیم و تربیتی در مدارس ارائه دهیم و الگوی ثابتی را با این ٢٨ مدرسه اجرایی کنیم تا در صورت امکان در تمام مدارس اجرایی شود.

رییس جامعه تعلیمات اسلامی کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران را با اراده، پر تلاش و با انگیزه خواند که اقدامات خوبی در حوزه تعلیم و تربیت پایتخت داشته و بر تعاملات بیشتر آموزش و پرورش با جامعه تعلیمات اسلامی تاکید کرد

حجت الاسلام والمسلمین امرودی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که مدرسه را محور تحول می داند، بر پیوند هر چه عمیق تر چهار رکن مسجد، محله، منزل و مدرسه تاکید کرد.

طرح مدرسه یاری، تشکیل شورای مشترک اندیشه ورز، احیا و ساخت مدارس، ایجاد مجتمع اردوگاهی آموزش و پرورش، اعلام آمادگی برای عقد تفاهم نامه مشترک؛ از اهم موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

 


 

 

 

 

مروری بر بیانات رهبر انقلاب در مراسم سی‌ و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (رحمه‌الله) ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ 

 

مروری بر بیانات رهبر انقلاب در مراسم سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (رحمه‌الله) ۱۴۰۲/۰۳/۱۴


حضور مدیر عامل جامعه تعلیمات اسلامی و جمعی از مدیران مدارس و کارشناسان دفتر مرکزی

در همایش یکصدمین سال تألیف مفاتیح‌الجنان


در این مراسم با حضور حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و دبیر همایش یکصدمین سالگشت مفاتیح‌الجنان، علیرضا معاف معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسؤولان از تمبر یادبود این همایش مزین به تصویر شیخ عباس قمی رونمایی شد. همچنین کتاب‌های مفاتیح‌الجنان شماره‌گذاری شده، مقالات همایش، منتخب ادعیه دانشجویی، منتخب ادعیه دانش‌آموزی، حکایت‌های انگشت و استکان، داستان‌های مفاتیح‌الجنان، میراث محدث هم از آنها در این مراسم رونمایی به عمل آمد.

 

در پایان این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت الله هاشمی علیا، آیت الله تحریری و حجت الاسلام و المسلمین رمضانی از خادمان و اساتید در حوزه دعا و مفاتیح تجلیل شد. از آیت الله مکارم شیرازی آیت الله جوادی آملی، آیت الله تحریری، حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین انصاریان، ماشاالله عابدی، منصور ارضی، سید رسول موسوی و جمعی از خانواده از شهدا تجلیل به عمل آمد.حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی، مدیر عامل جامعه تعلیمات اسلامی به همراه جمعی از مدیران مدارس جامعه تعلیمات اسلامی و برخی کارشناسان دفتر مرکزی در این همایش حضور داشتند.

بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) در دیدار معلمان

متن کامل بیانات

فیلم کامل بیانات


پیام جامعه تعلیمات اسلامی به مناسبت دوازدهم اردیبهشت ماه


عید سعید فطر مبارک باد

عید فطر روزی است، که انسان به فطرت پاک خود باز می گردد؛ روز تولد دوباره انسان و فصل تازه شکفتن ایمان در روح و جان های پاک و بیدار است. عید فطر، عید فطرتهای روشنی است که پس از گذشت ماه مبارک رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را تنها در قرب الهی جستجو می کنند.
عید سعید فطر، تحفه خداوند متعال به مؤمنانی است که با روزه به غبارروبی خانه دل پرداخته، پلیدی را از جان خود بیرون رانده و به جای آن اخلاص و ایمان را جایگزین کرده اند. حقیقتاً این عید خجسته روز تولد و شکفتن دوباره انسان است.

فرا رسیدن عید سعید و فرخنده فطر، عید عاشقان عبودیت و پرستش را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و مدیران، معلمان، دبیران، همکاران محترم و دانش آموزان گرامی جامعه تعلیمات اسلامی و کلیه خدمتگزاران علم و تحصیل صمیمانه تبریک و تهنیت و شاد باش عرض کرده و سلامتی و توفیق روز افزون هموطنان مؤمن و روزه دار و عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از خداوند سبحان مسألت داریم.

حضور هیأت وزارت‌ امورخارجه در مراسم بزرگداشت امروز شهدای حادثه‌ی تروریستی شاهچراغ در شیراز

آمریکا، صهیونیسم جهانی، تکفیری‌ها و برخی کشورهای مرتجع حامی آنها، وحدت، یکپارچگی، انسجام و باورهای ملت ایران را هدف قرار دادند. اقدامات تروریستی در شاهچراغ را در امتداد تحرکات خشونت طلبانه و هرج‌و‌مرج طلبانه‌ای می‌دانیم که متأسفانه کشور ایالات متحده‌ی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، حامی و مروج آن بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین میثم امرودی مشاور فرهنگی وزیر امورخارجه به عنوان یکی از اعضای هیأت شرکت‌کننده در مراسم امروز شیراز، در گفتگویی کوتاه با قدسنا، با اشاره به حادثه تروریستی در حرم مطهر احمدبن موسی شاهچراغ و محکوم کردن آن، از سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی سیا، موساد و دیگر سرویس‌های جاسوسی غربی بعنوان پشت‌پرده‌ی اصلی این حوادث نام برد.

وی افزود: آمریکا و صهونیسم‌جهانی و تکفیری‌ها و برخی کشورهای مرتجع حامی آن‌ها، وحدت، یکپارچگی، انسجام و باورهای ملت ایران را هدف قرار داده‌اند و حرکت‌های تروریستی علیه زنان و کودکان، جز بیداری ملتها و تقویت جریان مقاومت نتیجه‌ای ندارد.

امرودی؛ تحریم‌های مضاعف علیه ملت ایران را نوعی حرکت تروریستی خاموش درمقابل مردم ایران دانست که مغایر با موازین حقوق‌بشری ادعایی آنهاست.

وی هدف این‌گونه اقدامات را در شرایط حساس کنونی اعتبارزدایی از اقتدار سیاسی و دستاوردهای ایران در منطقه دانست.

میثم امرودی همچنین‌ با اشاره به حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران از حق اعتراض، اغتشاش را زمینه‌ساز این‌گونه ناامنی‌ها دانست و با اشاره به تراکم و حجم فشار رسانه‌های معاند در مدیریت تحولات اخیر افزود: از همان آغاز مشخص بود که پروژه ناامن‌سازی ایران در دستور کار غرب و اتاق فکر رسانه‌ای صهیونیستی قرار گرفته است.

مشاور فرهنگی وزیر خارجه گفت که هدف اصلی دور کردن تهران از تاثیرگذاری بر تحولات منطقه‌ای و تامین امنیت رژیم صهیونیستی است.

وی اقدامات تروریستی در شاهچراغ را در امتداد تحرکات خشونت طلبانه و هرج و مرج طلبانه ای دانست که متاسفانه برخی کشورهای اروپایی و آمریکا حامی و مروج آن بوده‌اند.

 

 

تقدیر از نفرات برتر مسابقات قرآنی، علمی و فرهنگی دانش‌آموزی استانی و منطقه‌ای دبیرستان دوره اول احمدیه اسلامی

روز دوشنبه سوم مرداد ماه طی مراسمی از نفرات برتر مسابقات قرآنی، علمی و فرهنگی دانش‌آموزی استانی و منطقه‌ای دبیرستان دوره اول احمدیه اسلامی تقدیر بعمل آمد.

 

ابلاغ حکم مشاور اجرایی و مشاور در امور فنی ، مهندسی  و عمرانی مدیر عامل محترم جامعه تعلیمات اسلامی

حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی، مدیر عامل محترم جامعه تعلیمات اسلامی طی احکامی جداگانه آقای دکتر ابوالفضل صومعلو را به عنوان مشاور مدیرعامل در امور فنی، مهندسی و عمرانی و آقای اسماعیل علی اکبری مجید را به عنوان مشاور اجرایی مدیرعامل منصوب کردند.

 

مراسم تجلیل و معارفه مدیر عامل محترم جامعه تعلیمات اسلامی

مراسم تجلیل از آقای دکتر حسن حیدری و معرفی جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی به عنوان مدیرعامل محترم جدید جامعه تعلیمات اسلامی روز چهارشنبه بیست و دوم تیرماه ساعت 11 در سالن همایش­های دفتر مرکزی جامعه تعلیمات اسلامی برگزار گردید.

 

 

 

در این مراسم که با حضور مدیران محترم مدارس استان تهران و نمایندگان حقوقی محترم مدارس جامعه تعلیمات اسلامی برگزار گردید، ضمن تجلیل و قدردانی از تلاش های آقای دکتر حسن حیدری، جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی طی حکمی که از سوی حجت الاسلام والمسلمینحاج علی اکبری ریاست محترم هیئت امناء صادر و توسط حاج محمود لولاچیان قیومی در جلسه قرائت و به ایشان اهدا شد، به عنوان مدیر عامل جدید این مجموعه منصوب شدند.

ابلاغ مدیرعامل جدید جامعه تعلیمات اسلامی، حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای میثم امرودی

 

 

آغاز ثبت نام سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ دبستان و پیش دبستان ریحانه الزهرا (س) شعبه۲ (زرگنده)

 

 

 

ثبت نام سال تحصیلی آینده در شعبه دوم دبستان ریحانه الزهرا (س) از روز ۲۰ خرداد ماه آغاز گردید. 

 

لطفاً جهت پیش ثبت نام فرزندان عزیزتان به سایت مدرسه مراجعه نمایید:

Reyhanezahrasch.ir  

ثبت نام در دو پایه‌ی پیش دبستان ۲ و اول دبستان در این شعبه صورت می پذیرد. 

راههای ارتباطی:

خیابان شریعتی، خیابان زرگنده، خیابان سیما شمالی، کوچه جوانمرد، پلاک ۸  تلفن تماس:  ۰۹۱۲۰۲۴۹۸۸۲

کانال مدرسه در ایتا:

 https://eitaa.com/reyhanehzahra 

آی دی ادمین در ایتا:

@rayhanehzahraa 

کانال مدرسه در آپارات:

 https://www.aparat.com/reyhane_zahra_school

تقدیر از دکتر حیدری در جلسه هیئت امناء جامعه تعلیمات اسلامی

 

.روز سه شنبه ۲۴ خرداد ماه ۱۴۰۱ طی مراسمی که با حضور اعضای محترم هیئت امناء در سالن همایش‌های دفتر مرکزی جامعه تعلیمات اسلامی برگزار گردید، از آقای دکتر حیدری توسط ریاست محترم هیئت امناء و ریاست محترم هیئت مدیره جامعه تعلیمات اسلامی، تقدیر به عمل آمد.

 

ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر مبارک باد.

 

 

حضرت امام خميني (ره) در قصيده اي كه شامل 44 بيت است حضرت معصومه (س) را با حضرت زهرا (س) مقايسه كرده که در بخشي از آن آمده است:

دختر چون اين دو در مشيمه قدرت

 نــامد و نايـد دگــر هماره مــقدر

آن يك امواج علــم را شده مبــدا

ويـن يك افواج حلم را شده مصدر

آن يــك درعالـــم جلالـت كـعبه

 وين يك در ملك كبريايـي مشــعر

 لم يلـــدم بستـه لـب و گرنه بگفتم

دخــت خدايـند اين دو نــور مطهر

آن يــك خـاك مدينـه كـرد مزين

 صفــحه قم را نمود اين يـك انــور

خاك قم ايـن كرد از شـرافـت جنت

آب مــدينه نـمـوده آن يك كــوثر

شهادت رئیس مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) تسلیت باد.

 

 

سالروز شهادت رئیس مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) را تسلیت باد.

 کتاب پیشوای صادق یکی از تولیدات مدیریت فرهنگی حرم امام رضا(علیه السلام) در مورد زندگانی امام صادق(علیه السلام) است که به صورت خلاصه و با بیانی ساده و روان به آن پرداخته است. شما مخاطبان عزیز میتوانید در سالروز شهادت امام صادق(علیه السلام) این کتاب را دانلود و مطالعه کنید

دانلود کتاب پیشوای صادق

روح آیت‌الله فاطمی‌نیا به ملکوت اعلی پیوست.

استاد سید عبدالله فاطمی نیا خطیب برجسته و شخصیت سرشناس حوزوی بامداد دوشنبه ۲۶ اردیبهشت به دیار معبود شتافت.

سخنرانی های استاد فاطمی نیا در طی سالها از پر مخاطب ترین سخنرانی های مذهبی بود. محتوا، ادبیات، لحنِ خطابه ها به همراه ویژگی های شخصیتی و اخلاقی و جذابیت های دیداری این استاد، او را از بسیاری دیگر از سخنرانان و خطبای مذهبی متمایز ساخته و جایگاه منحصر بفردی به او بخشیده بود.

جامعه تعلیمات اسلامی رحلت این عالم وارسته، دانشمند معظم و استاد برجسته حوزه علمیه را به محضر حضرت بقیة‌الله‌الاعظم (عج)، نایب برحقش حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی)، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، خاندان مکرم ایشان و به مردم شریف و متدین ایران اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می‌نماید. روحش شاد و یادش گرامی باد.